м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Сьогодні відбулося засідання Координаційної ради з питань сімейної політики, протидії домашньому насильству

27 вересня відбулося засідання координаційної ради з питань сімейної політики, протидії домашньому насильству при виконавчому комітеті Сумської міської ради під головуванням заступника міського голови Віри Мотречко.

На засіданні визначали основні завдання та повноваження Координаційної ради, шляхи взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.

Відповідно до порядку денного розглянули та обговорили питання:

  • про стан домашнього насильства на території Сумської міської територіальної громади, актуальні проблеми при проведенні роботи по протидії цьому негативному явищу;
  • про виконання повноважень Національної поліції України у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, стан застосування заходів адміністративного та кримінального впливу, термінових заборонних приписів стосовно кривдників та виконання кривдниками вимог, які в них містяться;
  • про захист осіб, які опинились у складних життєвих обставинах внаслідок домашнього насильства;
  • про роботу спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі (мобільної бригади та денного центру), захист осіб, які опинились у складних життєвих обставинах внаслідок домашнього насильства;
  • про протидію жорстокому поводженню з дітьми, реагування на випадки насильства над ними;
  • про юридичну допомогу, яка надається постраждалим від домашнього насильства Сумським місцевим центром з надання безоплатної правової допомоги.

Членами координаційної ради, визначались шляхи взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі.

Особлива увага приділялась інформуванню населення стосовно прав та дій в разі існування загрози домашнього насильства, в тому числі шляхом розміщення інформаційних матеріалів в загальнодоступних місцях для населення та  проведення онлайн заходів.

Запобігання насильству – один із пріоритетних напрямків роботи усіх відповідальних служб та органів, адже кожен такий випадок – це незворотній досвід людини, який завжди впливатиме на її життя.

Всього з початку року зафіксовано 740 випадків насильства по відношенню до 578 осіб, із них 84% – це жінки, а також відносно 93-х насильство відбувалось неодноразово.

Із загальної кількості сімей, де відбулося домашнє насильство, 365 сімей є отримувачами соціальних послуг в Сумському міському центрі соціальних служб; 10 осіб (4 жінки та 6 дітей), які постраждали від домашнього насильства тимчасово проживали в Центрі матері та дитини (на разі, повернулися додому). З усіма кривдниками дільничними офіцерами поліції проведено профілактичну роботу, до них застосовані адміністративні стягнення, винесено 441 терміновий заборонний припис. На обліку в поліції з приводу вчинення домашнього насильства перебуває 453 особи. За інформацією районних судів м. Суми на 298 кривдників накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу, 30 – адміністративний арешт, 21 – громадські роботи, 10 осіб засуджено за вчинення кримінального правопорушення, пов’язаного з домашнім насильством.