м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Основні заходи у сфері соціального захисту населення за тиждень, що минув

Протягом звітного періоду департаментом соціального захисту населення надано 4 358 послуг соціального характеру (з початку року – понад 173 тисяч послуг) щодо оформлення документів для призначення та виплати різних видів державної та місцевих допомог, а також з питання отримання гуманітарної допомоги.

Зареєстровано 26 випадки домашнього насильства, з них відносно трьох6 осіб домашнє насильство відбувається вже повторно. Постраждалим надано допомогу відповідно до проведеної оцінки потреб, кривдникам винесено приписи із забороною контактувати з постраждалими особами. Працівниками мобільної бригади здійснено 16 виїздів за місцем проживання постраждалих від домашнього насильства, їм надано психологічну допомогу та консультації із соціальних послуг.

Організовано направлення 24 дітей пільгових категорій до оздоровчих закладів, зокрема: 10 дітей загиблих Захисників України, дитину учасника бойових дій, двох дітей з числа внутрішньо переміщених осіб та дитину з інвалідністю на оздоровлення до табору «Артек-Прикарпаття» (Львівська область), трьох дітей учасників бойових дійте та 6 дітей переселенців – до оздоровчого комплексу «Едельвейс» (Івано-Франківська область), дитину з інвалідністю – до закладу «Водограй» (Закарпатська область).

На виконання програми соціального спрямування «Милосердя» АТ «Укрзалізниця» компенсовано витрати за пільговий проїзд окремих категорій громадян залізничним транспортом приміського та міжміського сполучення на суму 206,3 тис. гривень та за програмою «Соціальна підтримка Захисників і Захисниць України та членів їх сімей» виплачено матеріальну допомогу членам добровольчих формувань на суму 17,9 млн. гривень.

Територіальним центром  «Берегиня» надано 2 755 соціальних послуг, на обслуговування взято нових 16 осіб. Протягом звітного періоду терцентром організовано та проведено 15 заходів культурно-виховного спрямування, якими охоплено 140 осіб, та 7 майстер-класів з декоративно-ужиткового мистецтва та кулінарії, в яких взяли участь 60 відвідувачів денних відділень. Щопонеділка та щочетверга продовжуються заняття «Групи здоров’я» у спортзалі Міського центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» та щосереди на території біля озера Чеха (скандинавська ходьба), в яких на цьому тижні взяла участь 31 особа. Проведено чотири заняття на факультетах «Університету третього віку», якими охоплено 62 слухача. У рамках реалізації спільного проекту ТОВ «Сумська паляниця» Меморандуму «Соціальний хліб» 300 одиноких громадян забезпечено хлібобулочними виробами. Продовжувалася співпраця з волонтерським рухом «МИ ТУТ», в ході якої працівниками терцентру та його відвідувачами надавалася допомога для потреб ЗСУ: виготовлялися маскувальні сітки та маскувальний одяг, килимки, обереги, нижня білизна, шкарпетки, подушки.

Послугою ночівлі в Будинку нічного перебування щодня користувалися 16 осіб. В тому числі двоє бездомних осіб вперше звернулись до установи та отримали відповідні соціальні послуги. Відділення для 34 осіб проведено 24 заходи із соціальної інтеграції та реінтеграції, навчання та відновлення трудових та соціальних навичок, із 16 бездомними проведено дві групових профілактичних та психокорекційних бесід, двом бездомним сприяли у працевлаштуванні, 9 осіб отримали індивідуальні психологічні консультації. За сприяння установи для 6 осіб проведено два благодійних обіди та цих же осіб додатково забезпечено продуктовими наборами. Здійснено вихід соціального патруля в місцях можливого скупчення бездомних осіб в районі вулиць Засумська, Шевченка та в районі Центрального ринку, в ході якого розповсюджено листівки з інформацією про роботу Будинку нічного перебування, бездомних осіб не виявленою.

Центром учасників бойових дій протягом тижня надавалися послуги з соціальної адаптації, медичні та реабілітаційні послуги для 52 учасників бойових дій і 123 представників сімей захисників.