м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Основні заходи у сфері соціального захисту населення за тиждень, що минув

Протягом звітного періоду департаментом соціального захисту населення надано 3 645 послуг соціального характеру (з початку року – понад 157 тисяч послуг) щодо оформлення документів для призначення та виплати різних видів державної та місцевих допомог, а також з питання отримання гуманітарної допомоги.

Зареєстровано 23 випадки домашнього насильства, з них відносно чотирьох осіб домашнє насильство відбувається вже повторно. Постраждалим надано допомогу відповідно до проведеної оцінки потреб, кривдникам винесено приписи із забороною контактувати з постраждалими особами. Працівниками мобільної бригади здійснено 18 виїздів за місцем проживання постраждалих від домашнього насильства, їм надано психологічну допомогу та консультації із соціальних послуг.

Одну дитину з числа внутрішньо переміщених осіб направлено на оздоровлення до позаміського закладу «Водограй» (Івано-Франківська область).

На виконання міських програм «Милосердя» та «Соціальна підтримка Захисників і Захисниць України та членів їх сімей» здійснено виплату додаткових соціальних гарантій за рахунок коштів бюджету громади на суму 6,5 мільйона гривень.

Територіальним центром  «Берегиня» надано 3 149 соціальних послуг, на обслуговування взято нових 25 осіб. Протягом звітного періоду терцентром організовано та проведено 19 заходів культурно-виховного спрямування, якими охоплено 140 осіб, та 9 майстер-класів з декоративно-ужиткового мистецтва та кулінарії, в яких взяли участь 70 відвідувачів денних відділень. Щопонеділка та щочетверга продовжуються заняття «Групи здоров’я» у спортзалі Міського центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» та щосереди на території біля озера Чеха (скандинавська ходьба), в яких на цьому тижні взяла участь 31 особа. Проведено чотири заняття на факультетах «Університету третього віку», якими охоплено 58 слухачів. У рамках реалізації спільного проекту ТОВ «Сумська паляниця» Меморандуму «Соціальний хліб» 300 одиноких громадян забезпечено хлібобулочними виробами. Продовжувалася співпраця з волонтерським рухом «МИ ТУТ», в ході якої працівниками терцентру та його відвідувачами надавалася допомога для потреб ЗСУ: виготовлялися маскувальні сітки та маскувальний одяг, килимки, обереги, нижня білизна, шкарпетки, подушки.

Послугою ночівлі в Будинку нічного перебування щодня користувалися 23 людини, в тому числі двоє безхатьків звернулись до установи вперше та отримали відповідні соціальні послуги. Відділення для 40 осіб проведено 42 заходи із соціальної інтеграції та реінтеграції, навчання та відновлення трудових та соціальних навичок, із 20 особами без постійного місця проживання психологом проведено чотири групових профілактичних та психокорекційних бесід. За сприяння установи для 22 осіб проведено два благодійних обіди та цих же осіб додатково забезпечено продуктовими наборами. Здійснено вихід соціального патруля в місцях можливого скупчення бездомних осіб в районі вулиць Іллінська та Петропавлівська, а також в районі Покровської та Театральної площі, в ході якого розповсюджено листівки з інформацією про роботу Будинку нічного перебування, та виявлено безхатька, який на далі звернувся до установи за отриманням відповідних соціальних послуг.

Центром учасників бойових дій протягом тижня надавалися послуги з соціальної адаптації, медичні та реабілітаційні послуги для 46 учасників бойових дій і 126 представників сімей захисників.