м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Колегіально вирішували питання соціального захисту мешканців громади

На минулому тижні департаментом організовані та проведені засідання дорадчих  органів – комісії щодо розгляду заяв деяких категорій осіб про виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення та опікунської ради при органі опіки та піклування Сумської міської ради.

В ході роботи комісії прийнято рішення про призначення грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення внутрішньо переміщеній особі, що захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України та визнана учасником бойових дій, у розмірі 1,5 млн. гривень та про перерахунок розміру компенсації у зв’язку з нововиявленими обставинами, особі з інвалідністю внаслідок війни II групи, на 1,7 млн. гривень.

Довідково: залишається не профінансованою грошова компенсація 30 особам на загальну суму 58,4, млн. гривень: 10 особам із числа членів сімей загиблих (померлих) захисників України та осіб з інвалідністю внаслідок війни 1-2 групи на 19,5 млн. гривень, 6 особам з інвалідністю внаслідок війни 1-2 групи з числа учасників бойових дій на території інших державна на 11,8 млн. гривень та 14 учасникам бойових дій з числа внутрішньо переміщених осіб на 27,1 млн. гривень.

Опікунською радою розглянуто 12 заяв громадян з питання встановлення опіки над повнолітніми особами в разі визнання їх судом недієздатними, призначення опікуна над недієздатними особами та звільнення від обов’язків опікуна, надання дозволу на вчинення правочину.

Довідково: в реєстрі недієздатних повнолітніх осіб обліковується 403 особи, 64 з них перебувають в інтернатних установах або лікувальних закладах для осіб, які страждають на психічні розлади. Від початку року опікунською радою розглянуто 47 заяв. В органах суду перебувають на розгляді 34 заяви щодо визнання громадян недієздатними.