м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та терміни її дії

Нагадуємо, що внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання в результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

По приїзді на нове місце проживання внутрішньо переміщеним особам необхідно отримати «Довідку про взяття на облік особи внутрішньо переміщеної особи» (довідка переселенця).

Довідка дозволить:

  • отримувати щомісячну адресну допомогу;
  • переоформити соціальні виплати, пенсію;
  • влаштувати дитину в садок/школу;
  • отримати доступ до медичного обслуговування і багато іншого.

Звертаємо увагу, що підставою для постановки на облік внутрішньо переміщеної особи є проживання на тимчасово окупованій території або в районі проведення антитерористичної операції.

Для отримання довідки громадянам із числа внутрішньо переміщених осіб, які проживають на території Сумської міської територіальної громади, необхідно особисто звернутися з заявою про взяття на облік (форма затверджена Мінсоцполітики), до департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради (вул. Харківська, 35).

Важливо!

Особам від 14 років необхідно особисто звернутися з заявою. Недієздатні особи та особи, дієздатність яких обмежена, звертаються через законного представника.

Від імені малолітньої дитини звертаються батьки. Якщо дитина прибула без батьків, то заяву може подати родич (бабуся, дідусь, прабабуся, прадід, повнолітні брат чи сестра, тітка, дядько) або вітчим, мачуха, в яких проживає дитина. Якщо дитина прибула без родичів, то заяву подає представник органу опіки та піклування за місцем знаходження дитини.

Під час подання заяви про взяття на облік заявник пред’являє документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, та/або свідоцтво про народження дитини.

Терміни дії довідки.

Довідка діє безстроково, крім окремих випадків, передбачених законодавством.

Нагадуємо, що довідка, видана до 20 червня 2016 року, яка не скасована і строк дії якої не закінчився, є дійсною та діє безстроково, крім довідок, дію яких було скасовано.

Звертаємо увагу, що довідки, видані до 20 червня 2016 року, у яких адресою фактичного місця проживання вказано адресу місцезнаходження органу державної влади, органу місцевого самоврядування, юридичної особи публічного права, її підрозділу, будь-якого іншого приміщення, за якою внутрішньо переміщена особа фактично не проживає, підлягали перереєстрації до 20 липня 2016 року.

Довідка, не перереєстрована у встановлений строк, не є дійсною.

Увага! Прийом внутрішньо переміщених осіб проводиться за попереднім записом. Звертайтесь за телефонами:

багатоканальний номер 788-888;

додаткові номери: 787-122, 787-123, 050-407-81-99.