м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Допомога на дітей, які знаходяться під опікою чи піклуванням

Надання та виплата допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, в Україні гарантується за рахунок коштів державного бюджету. Адже саме ця категорія дітей потребує особливої підтримки з боку держави.

Питання надання даного виду допомоги регулюється Законом України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» та прийнятими відповідно до нього нормативно-правовими актами.

Допомога на дітей, які перебувають під опікою чи піклуванням, призначається особам, визначеним в установленому порядку опікунами чи піклувальниками дітей, які внаслідок смерті батьків, позбавлення їх батьківських прав, хвороби батьків чи з інших причин залишилися без батьківського піклування.

Важливо! Допомога не призначається в разі перебування дитини на повному державному утриманні.

Розмір допомоги визначається як різниця між 2,5 (3,5 – для дітей з інвалідністю) прожитковими мінімумами для дитини відповідного віку та розміром призначених пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги за попередні 12 календарних місяців.

         Максимальний розмір допомоги становить:

  • для дітей віком до 6 років – 4802,50 грн.
  • для дітей з інвалідністю віком до 6 років– 6723,50 грн.;
  • для дітей віком від 6 до 18 років – 6 723,50 грн.;
  • для дітей з інвалідністю віком від 6 до 18 років – 8382,50 грн.

Для одержання допомоги подаються такі документи:

  • заява опікуна чи піклувальника про призначення допомоги, яка складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики;
  • копія рішення органу опіки та піклування або суду про встановлення опіки чи піклування над дитиною-сиротою або дитиною, позбавленою батьківського піклування;
  • копія свідоцтва про народження дитини;
  • довідка про реєстрацію місця проживання опікуна (піклувальника) та дитини (для дітей, над якими встановлено опіку чи піклування і які є вихованцями дитячих навчальних закладів);
  • довідки про місячні розміри пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги, що одержує на дитину опікун чи піклувальник;
  • медичний висновок про дитину з інвалідністю віком до 18 років, виданий в установленому МОЗ порядку.

Варто зазначити, що допомога призначається з місяця, в якому була подана заява з усіма необхідними документами, та виплачується щомісяця до моменту досягнення дитиною 18-річного віку включно та переоформлюється кожні 12 місяців.

Довідково: на обліку в департаменті соціального захисту населення Сумської міської ради перебуває 191 опікунів, які здійснюють догляд за 201 дитиною.

         Телефони для консультацій:

багатоканальний 788-888;

додаткові номери: 787-122, 787-123, 050-407-81-99.