м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Допоміжні засоби реабілітації дітям з особливими потребами

Діти з інвалідністю та діти віком до 18 років мають право на безоплатне забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, а саме:

  • протезно-ортопедичними виробами, у тому числі ортопедичним взуттям;
  • спеціальними засобами для самообслуговування та догляду (сидіннями для ванни, табуретами, стільцями для душу та інш.);
  • засобами для пересування (кріслами колісними);
  • допоміжними засобами для особистої рухомості, переміщення та підйому (ходунками, милицями та інш.);
  • меблями та оснащенням (стінками шведськими, столами, партами та інш.

Крім безоплатного забезпечення ТЗР передбачається також виплата компенсації за самостійно придбані батьками для дитини з інвалідністю по зору або по слуху спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією (мобільні телефони, планшети, аудіоплеєри, годинники).

Підставою для виплати компенсації законним представникам дітей з інвалідністю по зору або по слуху, є висновок ЛКК, що підтверджує інвалідність по зору або по слуху, та розрахунковий документ, що підтверджує придбання спеціального засобу.

З питання забезпечення допоміжними засобами реабілітації законним представникам дітей з інвалідністю та дітей необхідно звернутися до департаменту із заявою та документами:

  • паспортом громадянина України та довідкою про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім осіб, які мають відмітку в паспорті про відмову від прийняття такого номера) за умови відсутності інформації про такий номер у паспорті в формі ID-картки;
  • висновком лікарсько-консультативної комісії;
  • свідоцтвом про народження дитини;
  • індивідуальною програмою реабілітації (для дітей з інвалідністю).

Діти віком до 18 років з порушеннями опорно-рухового апарату, яким інвалідність не встановлена, але відповідно до медичних показань які потребують забезпечення протезно-ортопедичними виробами (ортезами верхніх та нижніх кінцівок, ортезами на хребет та інш.), безоплатно забезпечуються зазначеними виробами, за винятком ортопедичного взуття.

Детальну інформацію можна отримати, звернувшись до департаменту (вул. Харківська, 35, каб. 126) або за телефонами 787-142, 050-407-83-84.