м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Домашнє насильство: факти та цифри

Насильство щодо жінок і домашнє насильство становлять серйозне порушення прав людини. Проблема насильства щодо жінок актуальна для всіх країн і суспільств без винятку.

На жаль, випадки домашнього насильства фіксуються і в Сумській територіальній громаді. Так, протягом минулого тижня відбулося 10 випадків домашнього насильства відносно 9 осіб, у 6 із цих сімей конфлікт врегульовано.

Спеціалістами департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради аналізується стан домашнього насильства в громаді, з’ясовуються причини та обставини його вчинення, координуються заходи, які здійснюються суб’єктами взаємодії в сфері запобігання та протидії цьому негативному явищу.

Серед причин домашнього насильства: зловживання алкогольними напоями, відсутність власного житла у кривдників та неможливість їх неконфліктного проживання в спільному приміщенні зі своїми родичами, сварки на побутовому підґрунті.

Всього з початку року отримано інформацію про 523 випадки домашнього насильства по відношенню до 391 особи, з них 82,6% – щодо жінок. Із загальної кількості випадків відносно 50 осіб насильство вчинялось неодноразово.

Аналізуючи стан родинного зв’язку між постраждалими та кривдниками, можна зазначити, що 34,5% домашнього насильства допущено чоловіками по відношенню до дружин, 28,3% – синами по відношенню до матерів.

З постраждалими проводиться інформаційна робота: надаються переліки закладів, в яких вони можуть отримати допомогу, про можливість тимчасового проживання в Сумському обласному центрі соціально-психологічної допомоги (м. Суми, вул. Іллінська, буд. 51г), де в умовах цілодобового стаціонару безкоштовно надаються соціальні, психологічні, юридичні та інформаційні послуги цій категорії осіб.

Із метою організації та проведення спільних заходів із протидії домашньому насильству, удосконалення системи соціального захисту постраждалих осіб підписано меморандум із 13 суб’єктами взаємодії у рамках Проекту «Суми – місто безпечне для жінок та дівчат», що реалізується громадською організацією «Ліга сучасних жінок» за підтримки Уряду Канади.