м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

До Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»

З 25 листопада по 10 грудня Сумська міська територіальна громада приєдналася до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». Під час акції проводитимуться просвітницько-профілактичні заходи щодо формування культури гендерної рівності, попередження ризиків потрапляння в рабство, навичок протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та торгівлі людьми. Враховуючи карантинні обмеження з метою недопущення розповсюдження коронавірусної інфекції, заходи проводитимуться здебільшого в онлайн-режимі у вигляді тренінгів, вебінарів, квестів, семінарів, бесід, практичних занять, виставок, перегляду відеороликів та світлин із відповідної тематики.

Стартує акція 25 листопада – у Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства відносно жінок. Насильство щодо жінок не обмежене рамками будь-якої конкретної політичної або економічної системи, воно існує в будь-якій країні, не визнає кордонів матеріального добробуту, раси та культури.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я кожна третя жінка (35%) в світі протягом свого життя зазнає фізичного чи сексуального насилля. Переважно це насилля з боку інтимного партнера. І саме їхні партнери скоюють до 38% убивств жінок у світі.

Залишається, на жаль, актуальною проблема домашнього насильства й для Сумської міської ТГ, оскільки така модель поведінки передається дітям від батьків, вважається ними нормою та переноситься в свою майбутню сім’ю.

З початку року від Сумського відділу поліції надійшла інформація про вчинення 195 випадків домашнього насильства по відношенню до 165 осіб, 142 з яких (86%) – жінки. Це на 102 особи (38,2%) менше ніж у відповідному періоді 2019 року. Аналізуючи стан родинного зв’язку між постраждалими та кривдниками, слід відзначити, що 47,9% домашнього насильства допущено чоловіками по відношенню до дружин, 21,8% – синами по відношенню до матерів.

Усім постраждалим від домашнього насильства надано перелік установ, у яких можна отримати медико-соціальну, психологічну, юридичну та інші види допомог, їх проінформовано про можливість тимчасового проживання в Сумському обласному центрі соціально-психологічної допомоги  (м. Суми, вул. Іллінська, буд. 51г).

У зв’язку з запровадженням карантинних заходів відповідну інформацію 75 постраждалим спеціалісти департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради надали в телефонному режимі.

Слід пам’ятати, що досвід або загроза насильства перешкоджають жінкам у повній мірі здійснювати свої права людини та користуватися ними. Головне не замовчувати проблему та звертатися по допомогу.