м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

До уваги отримувачів послуги по догляду за дитиною до 3 років «муніципальна няня»

Нагадуємо, що відповідно до змін, внесених Кабінетом Міністрів України до Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до 3 років «муніципальна няня» 30 вересня 2020 року, муніципальна няня, яка є фізичною особою – підприємцем, не може здійснювати догляд одночасно більше ніж за трьома дітьми, за винятком догляду за дітьми з багатодітної сім’ї (пункт 4 Порядку). Муніципальна няня, яка є юридичною особою, може забезпечувати здійснення догляду одночасно не більше ніж за десятьма дітьми з різних сімей за адресою, визначеною муніципальною нянею. Отже, муніципальна няня не може надавати послуги протягом місяця більше ніж трьом дітям.

На сьогодні ще недоопрацьоване відповідно до змін у законодавстві програмне забезпечення, яке надасть можливість визначити право родини на призначення чи відмову в призначенні компенсації послуги «муніципальна няня», зокрема, в зв’язку зі здійсненням «муніципальною нянею» догляду більше ніж за трьома дітьми.

Слід зазначити, що програмне забезпечення, згідно з яким призначалась компенсація послуги «муніципальна няня», наразі не дозволяє вести облік дітей, за якими здійснює догляд «муніципальна няня», що є фізичною особою – підприємцем або юридичною особою, для здійснення подальшого контролю за достовірністю інформації, наданої заявниками.

Державному підприємству «Інформаційно-обчислювальний центр Міністерства соціальної політики України» надано завдання доопрацювати електронну послугу «муніципальна няня».

Враховуючи зазначене, просимо отримувачів компенсації послуги «муніципальна няня» та фізичних і юридичних осіб – підприємців, які є «муніципальними нянями», повідомити департамент про розірвання раніше укладених договорів (до змін у законодавстві).

Одночасно інформуємо, що департамент нарахував компенсацію послуги «муніципальна няня» за жовтень 2020 року 1590 заявникам, які отримували її до змін в законодавстві.

З листопада 2020 року виплату компенсації послуги «муніципальна няня» припинено тим сім’ям, в яких один або двоє батьків не відносяться до зайнятого населення (не працюють, перебувають у декретній відпустці, тощо).

Для отримання будь-яких роз’яснень та консультацій звертайтесь за багатоканальним номером 788-888 або телефонами для консультацій: 787-120, 787-122, 787-123, 050-407-81-99.