м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

До уваги осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України

Постановою Кабінету Міністрів України від 04.02.2023 № 120 внесено зміни до Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян та виплати їм компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі їх утворення (крім м. Києва) рад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 № 187.

Відповідно до змін органи соціального захисту населення забезпечують пільговим санаторно-курортним лікуванням осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, визначеним статтею 4 Закону України «Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їх сімей».

Постраждалі особи мають право на забезпечення пільговим санаторно-курортним лікуванням строком на 18 календарних днів або на одержання компенсації не пізніше ніж через 12 місяців після звільнення з місць несвободи.

Для взяття на облік для забезпечення пільговим санаторно-курортним лікуванням постраждалі особи подають до органу соціального захисту населення за зареєстрованим/задекларованим місцем проживання, а внутрішньо переміщені особи – за фактичним місцем проживання згідно з довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи заяву, до якої додаються:

  • копія паспорта громадянина України/тимчасового посвідчення громадянина України/посвідки на постійне проживання/посвідки на тимчасове проживання/посвідчення біженця;
  • медична довідка закладу охорони здоров’я за формою № 070/о;
  • копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);
  • копія довідки медико-соціальної експертної комісії про групу інвалідності (для осіб з інвалідністю);
  • копія документа, що встановлює факт позбавлення постраждалої особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України відповідно до статті 4 Закону України «Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей».

Для одержання компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування до зазначеного переліку документів додається документ про сплату повної вартості послуг санаторно-курортного лікування, отриманих протягом не менше ніж 18 календарних днів, що засвідчує проходження постраждалою особою санаторно-курортного лікування.

Отримати консультацію можна за телефоном 787-141, 050-407-83-84, або за адресою: м. Суми,  вул.  Харківська, буд. 35, каб. 125.