м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

До уваги батьків, що мають дітей з інвалідністю внаслідок ДЦП!

Нагадуємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 № 309 «Про затвердження Порядку використання у 2019 році коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу» визначений механізм забезпечення реабілітаційними заходами дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу за принципом «гроші ходять за людиною».
Для реалізації права дитини з інвалідністю, яка мешкає у м. Суми, на отримання реабілітаційних заходів, один із батьків дитини чи її законний представник подає до департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради заяву про направлення дитини до реабілітаційної установи у довільній формі із зазначенням інформації про вибрану реабілітаційну установу разом з копіями:
– паспорта громадянина України та/або свідоцтва про народження, та/або іншого документа, що посвідчує особу дитини;
– індивідуальної програми реабілітації, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу (в якій обов’язково визначено обсяг, термін проведення, місце проведення реабілітаційних заходів та ступінь обмеження дитини з інвалідністю внаслідок ДЦП (п.13 ІПР);
– виписки з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма № 027/о).
При зверненні до департаменту один із батьків дитини чи її законний представник також надає копію та оригінал:
– паспорт громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу;
– документ, що засвідчує реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків.
Реабілітаційні заходи можуть надаватися як у стаціонарі, так і амбулаторно, а також в межах їх граничної вартості можуть бути надані одній дитині декілька разів протягом бюджетного року.
Гранична вартість реабілітаційних заходів не перевищує для однієї дитини, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I та II ступеня – 16 тис. гривень, III ступеня – 25 тис. гривень.
Гранична вартість реабілітаційних заходів для однієї дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I, II, III ступеня, збільшується на 50 відсотків для кожного ступеня. Під час здійснення реабілітаційних заходів у стаціонарі їх гранична вартість може включати вартість проживання та харчування дитини, одного з батьків дитини чи її законного представника.
Батьків або законних представників даної категорії дітей з інвалідністю запрошуємо звертатись до департаменту: вул. Харківська, 35, м. Суми, каб. № 124, тел. 60-44-64.
Реабілітаційну установу можна вибрати із переліку реабілітаційних установ, закладів охорони здоров’я, які здійснюють реабілітаційні заходи для дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу, за посиланням.