м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Дивись на нас, як на рівних

Сьогодні, світова спільнота відзначає Міжнародний день людини з синдромом Дауна. Двадцять перший день третього місяця був обраний невипадково, адже символізує трисомію 21- ої хромосоми.

Як і будь-хто з нас, кожна людина з синдромом Дауна – унікальна. У неї свій характер, свої можливості, свої інтереси, їм притаманні відкритість, життєрадісність та добродушність. Вони можуть бути обдаровані художніми, музичними, артистичними, спортивними талантами.

У молодіжному центрі «Романтика до відзначення цієї дати відбувся тематичний захід «Дивись на нас, як на рівних», організований територіальним центром «Берегиня» за підтримки департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради.

В програмі заходу важливе місце посіли творчі виставки робіт отримувачів соціальних послуг установи, вихованців Сумського закладу загальної середньої освіти спеціальної школи Сумської міської ради, комунальної установи «Сумський багатопрофільний навчально- реабілітаційний центр №1» Сумської міської ради та членів громадської організації «Товариство допомоги особам з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень «Феліцитас». Директор територіального центру Інна ГАЛІЧЕНКО на заході зазначила, що влада турбується про людей з інвалідністю, у тому числі з синдромом Дауна, забезпечуючи надання їм соціальних та освітніх послуг в рамках роботи комунальних закладів.

З метою підтримки людей з синдромом Дауна, студенти Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка організували цікаві руханки, а психологи Центру психічного здоров’я надавали консультації з різних питань.

Працівники територіального центру облаштували локації на яких проводили різноманітні майстер-класи. Також, актори театральної студії «Забава» комунальної установи «Сумський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Берегиня» подарували присутнім позитивні емоції  виставою «Я, кохаю тебе Париж!»

На завершення заходу проведений флешмоб в різнокольорових рукавичках. Непарні кольорові рукавички – символ зайвої хромосоми, основної ознаки синдрому Дауна.

Заступник директора департаменту соціального захисту населення Алла КОТЛЯР та директор терцентру «Берегиня» Інна ГАЛІЧЕНКО подарували учасникам заходу скриньки з солодощами та сувенірами, прикрашені кольоровими долоньками.