м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Дітям із багатодітних сімей, які в 2020 році вступили до вищих навчальних закладів, виплачуватимуть матеріальну допомогу

Сім’я завжди була хранителькою людських цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь, мірилом розвитку й прогресу країни. Тому союз сім’ї та держави – необхідна умова процвітання й добробуту її громадян. Особливо якщо це стосується багатодітних сімей.

На території Сумської міської ОТГ 1 179 багатодітних сімей, у яких виховується 3 817 дітей, в т.ч.: 57 родин, де виховується 5 і більше дітей.

Цим сім’ям державою забезпечується надання 50,0%-ної пільги на оплату житлово-комунальних послуг, матеріальної допомоги при народженні дитини та соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, щомісячної допомоги на дітей, які виховуються в багатодітних сім’ях: на третю і кожну наступну дитину до досягнення дитиною 6-річного віку в розмірі 1 700 грн. Діти з багатодітних сімей мають змогу користуватися безоплатним проїздом та одержанням ліків за рецептами.

Міська влада також підтримує такі сім’ї, приділяючи увагу створенню додаткових можливостей для покрашення їх життя. Так, відповідно до заходів програми Сумської міської ОТГ «Милосердя» було виплачено разову матеріальну допомогу дітям із інвалідністю з багатодітних сімей, де виховується 2 та більше дітей із інвалідністю, в загальній сумі 26,2 тис. грн.

Аби стимулювання дітей із багатодітних сімей до здобуття вищої освіти,  дітям із багатодітних, які в 2020 році вступили до вищих навчальних закладів, як і вже декілька років поспіль, буде виплачено матеріальну допомогу в розмірі прожиткового мінімуму для осіб відповідної вікової категорії. Тому закономірно, що чисельність студентів серед них щороку збільшується. В 2017 році їх було 26, у 2018-му – 29, в 2019 році – 38. На виплату цього виду допомоги в минулому році з міського бюджету спрямовано 75,3 тис. грн.

Для одержання матеріальної допомоги повнолітній особі або законному представнику неповнолітньої дитини, що виховується в багатодітній сім’ї та на момент зарахування на навчання до вищого навчального закладу була зареєстрована на території Сумської міської ОТГ, необхідно в період із 1 вересня по 1 грудня 2020 року звернутися до департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради (м. Суми, вул. Харківська, буд. 35) із заявою, де зазначається інформація про особовий рахунок, відкритий в уповноваженій банківській установі, на який перераховується допомога. До заяви додаються: копії паспорта повнолітньої особи або дитини та її законного представника, довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків повнолітньої особи або дитини та її законного представника (крім осіб, які мають відмітку в паспорті про відмову від прийняття такого номера, або осіб, які мають інформацію про такий номер у паспорті в формі ID-картки), документ, що підтверджує реєстрацію місця проживання дитини в територіальних межах Сумської міської ОТГ на момент зарахування на навчання, документи, які підтверджують зарахування на навчання дитини до закладу вищої освіти, копія посвідчення дитини з багатодітної сім’ї.

Отримати методичну допомогу з питань виплати матеріальної допомоги дітям із багатодітних сімей, які в 2020 році вступили до вищих навчальних закладів, можна за багатоканальним номером телефону 788-888 та додатково 787-148.