м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Діти з багатодітних сімей Сумської міської територіальної громади, які в 2021 році вступили до закладів вищої освіти, мають право отримати матеріальну допомогу

Сім’я була і залишається хранителькою людських цінностей, культури і історичної спадкоємності поколінь, мірилом розвитку і прогресу країни. Тому союз сім’ї і держави – необхідна умова процвітання і добробуту її громадян. Особливо  якщо це стосується багатодітних сімей.

Із метою стимулювання дітей з багатодітних сімей до здобуття вищої освіти,  дітям із багатодітних сімей, які проживають у територіальних межах громади, та цього річ вступили до закладів вищої освіти, буде виплачена матеріальна допомога (в розмірі прожиткового мінімуму для осіб відповідної вікової категорії). Така виплата проводиться в рамках програми «Милосердя» коштом бюджету громади вже кілька років поспіль і, як свідчить статистика, чисельність студентів щороку збільшується. У 2017 році їх було 26, в 2018 році – 29, в 2019 році – 38, в 2020 році – 40.

Для одержання матеріальної допомоги повнолітній особі або законному представнику неповнолітньої дитини, що виховується в багатодітній сім’ї та на момент зарахування на навчання до закладу вищої освіти була зареєстрована на території громади, необхідно у період з 1 вересня по 1 грудня 2021 року звернутися до департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради (м. Суми, вул. Харківська, буд. 35) з відповідною заявою (зразки заяв – заява на допомогу студентам). В заяві зазначається інформація про особовий рахунок, відкритий в уповноваженій банківській установі, на який перераховується допомога. До неї додаються: копії паспорта повнолітньої особи або дитини та її законного представника, довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків повнолітньої особи або дитини та її законного представника (крім осіб, які мають відмітку у паспорті про відмову від прийняття такого номера, або осіб, які мають інформацію про такий номер у паспорті в формі ID-картки), копія посвідчення дитини з багатодітної сім’ї, довідка навчального закладу, що підтверджує зарахування на навчання дитини до закладу вищої освіти ІІІ-ІV рівнів акредитації, копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб (для внутрішньо переміщених осіб).

Заяву разом з доданими документами необхідно залишати в скриньках департаменту, розміщених у фойє та біля Громадської приймальні або направляти поштовим відправленням на адресу департаменту: 40035, м. Суми, вул. Харківська, 35.

Для отримання більш детальної інформації з питань виплати матеріальної допомоги дітям з багатодітних сімей, які в 2021 році вступили до закладів вищої освіти, можна звернутись за телефоном 787-148 чи використавши альтернативні шляхи: направити повідомлення на E-mail: dszn@smr.gov.ua або у  Messenger у соціальній мережі Facebook на сторінці департаменту (https://www.facebook.com/sumysoczahyst).