м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Департамент забезпечує виконання повноважень щодо соціального захисту багатодітних сімей

Одним із напрямків роботи департаменту є реалізація на території Сумської міської територіальної громади державної політики з питань сім’ї, зокрема, встановлення статусу багатодітної сім’ї, подання у встановленому законодавством порядку клопотань про присвоєння почесного звання України «Мати-героїня».

Станом на 1 січня 2023 року на території громади обліковується 1169 багатодітних сімей, у яких виховується 3807 дітей. У двох родинах виховується 12 та 11 дітей; у трьох – 8 дітей; у чотирьох – 7 дітей. 9 родин мають 6 дітей, 5 дітей у 41 родині та четверо дітей у 143 родинах.

Протягом дії воєнного стану департаментом взято на облік 17 сімей, в яких виховується по 3 та більше дітей, що прибули з населених пунктів, де відбуваються бойові дії. Всього підтримкою та соціальним захистом охоплено 43 багатодітні сім’ї з числа внутрішньо переміщених осіб.

Департаментом вживаються всі можливі заходи щодо забезпечення своєчасного оформлення та виплати багатодітним сім’ям соціальних допомог, пільг та надання підтримки у вигляді гуманітарної допомоги.

Так, із загальної кількості багатодітних сімей пільгами при оплаті за житлово-комунальні послуги охоплено 337 сімей, безоплатним проїздом користується 1509 дітей, соціальною допомогою малозабезпеченим сім’ям – 56 родин, допомогою на дітей одиноким матерям – 60 жінок, допомогою при народженні дитини – 96 жінок. Щомісячну допомогу на дітей, які виховуються в багатодітних сім’ях, а саме: на третю і кожну наступну дитину до досягнення дитиною 6 річного віку в розмірі 2100 гривень, отримує 785 родин.

З початку дії воєнного стану забезпечено видачу гуманітарної допомоги у вигляді продуктів харчування тривалого зберігання 1551 особі з багатодітних сімей та цукерок 989 дітям.

Незважаючи на складні часи та виклики, з якими зіткнулася наша країна, додатково до цих видів державної соціальної підтримки, відповідно до заходів програми Сумської міської територіальної громади «Милосердя» виплачено:

  • одноразову матеріальну допомогу 12 дітям з інвалідністю з багатодітних сімей, де виховується двоє та більше дітей з інвалідністю, в розмірі 100% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку в загальній сумі 30,4 тис. гривень;
  • 36 дітям з багатодітних сімей, які в 2022 році вступили до вищих навчальних закладів, в розмірі 100% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку на загальну суму  91,9 тис. гривень.

До Новорічних свят 84 дітей віком до 14 років з багатодітних сімей, де виховуються четверо і більше дітей, та які не відвідують заклади освіти, отримали подарунки загальною вартістю 8 400 гривень.

 Фото з привітання з новорічними святами дітлахів пільгової категорії Сумського міського голови Олександра Лисенка: