м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Департамент соціального захисту населення Сумської міської ради звітує за минулий тиждень

За минулий тиждень до департаменту звернулась 1991 особа з питань оформлення документів для призначення та виплати державної соціальної допомоги, матеріальної допомоги, надання пільг, компенсацій та оформлення житлової субсидії. З початку року число звернень з вищезазначених питань перевищує 34 тисячі громадян.

До Громадської приймальні (вулиця Харківська, 35), віддалених робочих місць (за місцем проживання громадян в мікрорайонах Хіммістечко, Курський та 9-й мікрорайон) та консультативних пунктів (ЦНАП та МЄІРЦ) звернулися та отримали консультації з питань оформлення субсидії 582 особи (з початку року вже надано 13 407 консультацій).

Інформаторами департаменту здійснюється попередній запис громадян на прийом до спеціалістів (як за телефоном, так і особисто) та оформлено талони-направлення на прийом до спеціалістів для 813 осіб (з початку року на прийом записалися 13 095 громадян).

3 791 пільговик виявив бажання отримувати пільги в грошовій готівковій формі через банківські установи, в тому числі протягом звітного періоду подали такі заяви 77 осіб.

На обліку, як отримувачі житлової субсидії, всього перебуває 36 117 домогосподарств Сумської ОТГ.

Продовжуються виплати відповідно до програми Сумської міської ОТГ «Соціальна підтримка захисників України та членів їх сімей». Так, 4 захисникам України, сім’ї яких опинилися в складних життєвих обставинах, надано матеріальну допомогу на 16,7 тис. гривень (з початку року отримали 16 осіб) та 28 дітям загиблих (померлих) захисників України перераховано щомісячну грошову допомогу за березень 2020 року, яка виплачується в розмірі прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (з початку року – 217,5 тис. гривень).

На виконання програми Сумської міської ОТГ «Милосердя» двом сім’ям, в яких виховуються діти, хворі на онкологічні та онкогематологічні захворювання, надано одноразову матеріальну допомогу для придбання лікарських засобів, виробів медичного призначення та проведення обстежень на 134 тис. гривень (по 67 тис. гривень кожній сім’ї).

Також проведено виплату одноразової матеріальної допомоги 10 особам – Почесним донорам України (по 1 тисячі гривень). З початку року допомога виплачена 30 особам.

Забезпечено виплату щомісячних соціальних гарантій для 22 мешканців Сумської міської ОТГ за березень 2020 року на 60,4 тис. гривень, зокрема, виплачено грошову допомогу 7 особам, яким виповнилося 100 і  більше років; особі з інвалідністю І групи з дитинства, майстру спорту України з пауерліфтингу та армспорту, Чемпіону України та Європи з пауерліфтингу та 13 дітям з інвалідністю, хворим на фенілкетонурію, та 1 дитині, хворій на бульозний епідермоліз.

Для розгляду на засіданні комісії з питань, пов’язаних з отриманням житлових субсидій, призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та по прийняттю рішень про включення до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, інформації про адресу фактичного місця проживання пільговика, підготовлено подання по 26 справам одержувачів житлової субсидії, які претендують на її отримання не враховуючи загальні вимоги порядку надання субсидії, з яких по 20 комісією прийнято позитивне рішення. До того ж по 5 домогосподарствам припинено надання житлової субсидії у зв’язку із виявленими змінами в складі членів домогосподарства або в складі сім’ї членів домогосподарства, або пов’язані із зміною місця реєстрації.

Також в ході роботи комісії прийнято рішення про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім’ї з урахуванням виняткових обставин, які склалися в родині, та про надання пільг при оплаті за житлово-комунальні послуги учаснику бойових дій з числа учасників антитерористичної операції за місцем його фактичного проживання, а не за місцем реєстрації.

Вже проведено 10 засідань даної комісії, на яких розглянуто подання вже по 1 294 справам одержувачів житлової субсидії та соціальної допомоги. Всього в ході роботи комісії прийнято рішення про надання житлової субсидії по 1 104 заявам представників домогосподарств та по 10 заявам представників малозабезпечених сімей.

Для розгляду на засіданні комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам підготовлено пакети документів та подання щодо призначення щомісячної адресної допомоги на проживання та інших видів соціальних допомог 22 внутрішньо переміщеним особам, по яким комісією прийнято позитивне рішення щодо надання відповідних виплат. З початку поточного року вже проведено 10 засідань відповідної комісії, на яких розглянуто 344 заяви внутрішньо переміщених осіб.