м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Департамент продовжує реєструвати внутрішньо переміщених осіб

Починаючи з 2014 року, департамент проводить роботу по реєстрації внутрішньо переміщених осіб, яких до початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну обліковувалося 4,5 тисячі осіб. На сьогодні ця цифра сягнула майже 23 тисячі осіб. Лише за минулий тиждень департаментом зареєстровано 242 ВПО.

Переміщені особи мають право на виплати щомісячної грошової допомоги від держави на проживання: 3 тисячі гривень для дітей та осіб з інвалідністю, 2 тисячі гривень для всіх інших осіб.

Зазначаємо, що дані щодо переселенців для оформлення допомоги на проживання вносяться до Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС). Всього з моменту запровадження ЄІССС унесені дані по 2030 справах отримувачів допомоги на проживання, з них із початку поточного року 542 справи (за тиждень – 118). При цьому, у разі коли декілька разів змінюється місце фактичного проживання по регіонам України, допомога може призначатися лише після проходження верифікації даних внутрішньо переміщених осіб (перевіряються персональні дані, дійсність поданих документів), яка може тривати певний час.

Звертаємо увагу: з 1 січня 2023 року нарахування допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам продовжено автоматично.