м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

День пам’яті жертв Голодомору

28 листопада, у четверту суботу місяця, в Україні вшановують День пам’яті жертв голодоморів. Він був запроваджений Указом Президента України в 1998 році, а у 2006 році Голодомор 1932-1933 років визнаний геноцидом.

Голодомор, від словосполуки «морити голодом», – власна назва геноциду українців, вчиненого тоталітарним комуністичним режимом у 1932-33 роках. За різними даними, в 1932-1933 роках від Голодомору загинуло від 4,5 до 10 мільйонів людей, а втрати українців у частині ненароджених становлять понад 6 мільйонів.

Довгий час десятиліттями тривала заборона на пам’ять про жертв Голодомору – жодних публічних розмов, жодного вшанування пам’яті невинно вбитих. Нині ми маємо можливість говорити та поширювати правду, аби цей злочин ніколи не повторився. Моральний обов’язок держави та суспільства перед минулими та наступними поколіннями – вшановувати пам’ять жертв трагедії.

Цьогорічні вшанування відбуваються в особливих умовах. Людським життям загрожує пандемія коронавірусної хвороби. Запроваджені карантинні заходи вносять обмеження в проведення масових меморіальних заходів. Але ця обставина не може перешкодити гідному вшануванню пам’яті жертв Голодомору.

Сумчан закликають приєднатись до Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті», яка відбудеться 28 листопада. Цього дня, традиційно о 16.00, українці запалюють свічки і залишають їх на підвіконні, схиливши голови в жалобі за мільйонами замучених голодом співвітчизників під час геноциду.

Не залишайте своє вікно порожнім та помоліться за душі невинно загиблих.