м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Чи впливає заборгованість за житлово-комунальні послуги на автоматичне призначення субсидії на неопалювальний період?

Для призначення житлової субсидії з травня департамент самостійно збирає необхідну інформацію – про доходи громадян із липня по грудень 2021 року, про наявність заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, тощо.

Тож, після отримання зазначеної інформації буде прийматись рішення по кожному отримувачу субсидії індивідуально.

Звертаємо увагу, що однією з причин відмови в призначенні житлової субсидії є наявність на 1 травня 2022 року простроченої понад 3 місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 680 грн.

Станом на 20.05.2022 департаментом вже отримано інформацію від надавачів послуг по 1622 домогосподарствам, які мають таку заборгованість.

Але, є винятки, коли заборгованість не впливає на призначення субсидії. Це – при наявності заборгованості за послугу з постачання та розподілу природного газу або Мінсоцполітики не забезпечено фінансування житлових субсидій громадянам.

Проте, якщо ж заборгованість зі сплати комунальних послуг виникла, і неопалювальний сезон вже розпочався, все одно є можливість оформити субсидію. Житлова субсидія буде призначена з початку неопалювального сезону, якщо впродовж двох місяців від його початку будуть надані один з таких документів:

  • документальне підтвердження сплати заборгованості;
  • укладений договір про її реструктуризацію;
  • ухвала про відкриття провадження у справі щодо оскарження заборгованості в судовому порядку.

Якщо зазначені документи буде подано пізніше ніж за дві місяці після початку неопалювального сезону, то субсидію буде призначено після подання нової заяви та декларації.

Телефони для консультацій: 788 888, 050 407 81 99, 050 407 80 02.