м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Чи можна отримати субсидію громадянину, який працює лише 2 місяці перед зверненням за нею?

Відповідаємо: ні, не можна, роз’яснюємо чому.

Постановою, яка регламентує призначення житлових субсидій, визначено, що право користуватися субсидією мають громадяни, які сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії мають дохід не менше мінімальної заробітної плати та ними або за них сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі не менше від мінімального.

Також, для призначення житлової субсидії достатньо буде лише протягом 1 місяця у періоді, за який враховуються доходи:

  • бути зареєстрованими у центрі зайнятості як безробітні;
  • навчатися;
  • отримувати пенсію, державну соціальну допомогу, бути надавачами соціальних послуг;
  • знаходитися у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею 6-річного віку (за висновком лікаря);
  • перебувати у складних життєвих обставинах, бути алко- або наркозалежними.

Зазначені умови повинні зберігатися протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії.

Отже, при зверненні у лютому – квітні 2022 року, доходи враховуватимуться за період з 1 липня по 31 грудня 2021 року (тобто IІІ-IV квартали 2021 року). Це означає, що протягом липня – грудня 2021 року повинні зберігатися вказані умови.

В ситуації коли громадянин працював лише 2 місяці перед зверненням за житловою субсидією, права на її отримання він не має і набуде його, коли протягом 3 місяців в декларованому періоді буде сплачено єдиний соціальний внесок.

Наприклад. Громадянин звертається у лютому 2022 року. Працює лише з 1 грудня 2021 року, єдиний соціальний внесок сплачено тільки за грудень і доходи отримані за один місяць. У такій ситуації рекомендуємо звернутися у липні, коли буде сплачено єдиний соціальний внесок за І квартал періоду, за який враховуються доходи (із 1 січня по 30 червня).

Тож, право на субсидію не мають ті, хто не має доходів і при цьому ніде не навчався, не працював, не мав статусу безробітного, не проходив строкову військову службу, не здійснює догляд.