м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Чи доречно повідомляти про зміну постачальника газу?

З 1 серпня 2020 року в Україні відкрито ринок природного газу для побутових споживачів, що надає громадянам можливість самостійно обирати, в якій компанії та за якими цінами купувати блакитне паливо.

З метою автоматизації процесу внесення інформації до бази даних отримувачів субсидії про зміну ними надавача послуг останні надсилають на електронну адресу департаменту соціального захисту населення інформацію стосовно споживачів, які є отримувачами субсидій і стали абонентами цих надавачів послуг.

Така інформація по нових абонентах надавачами послуг надається департаменту до 20-го числа кожного місяця. Це дозволяє здійснити своєчасний та правильний розрахунок розміру житлових субсидій на оплату житлово-комунальних послуг за ціною, встановленою виконавцем послуги, та проводити перерахування коштів постачальнику за спожитий газ, що особливо важливо при грошовій безготівковій формі виплати житлових субсидій через АТ «Ощадбанк».

На сьогодні вже по 237 отримувачах субсидії, згідно з даними організацій-надавачів послуг, внесено зміни по постачальниках газу.

Між тим, якщо побутовий споживач у заяві-приєднанні до умов договору постачання природного газу не зазначив про наявність у нього субсидії, інформація в таких випадках не надходить до департаменту.

З огляду на зазначене, з метою своєчасного та в повному обсязі надання громадянам передбачених законодавством соціальних гарантій, департамент звертається до отримувачів житлових субсидій із проханням в найкоротші терміни повідомляти про зміну виконавців житлово-комунальних послуг, зокрема постачальника природного газу для побутових потреб.

Своєчасне надання громадянами інформації про зміну виконавців житлово-комунальних послуг забезпечить актуальний та правильний розрахунок розміру житлових субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.

У разі зміни постачальника газу рекомендуємо отримувачам субсидій уточнити інформацію щодо внесення змін до бази даних субсидій за телефонами департаменту: багатоканальний номер 78-88-88, додаткові – 787-114, 787-115, 78-71-22, 78-71-23, 050 407-81-99.