м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Брифінг щодо особливостей оформлення державних допомог

Про роботу департаменту та порядок оформлення державних допомог під час брифінгу для ЗМІ розповіла Ірина ЛАГІРЕНКО, заступник директора департаменту – начальник управління надання державної соціальної допомоги.

Основне з виступу:

  • у грудні 2022 року Уряд ухвалив Постанову, якою передбачалось автоматичне продовження строку виплати державних соціальних допомог, що були призначені раніше, крім допомоги одиноким матерям, малозабезпеченим сім’ям та тимчасової допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсію.
  • продовжуватимуться автоматично: компенсація на догляд за особою з інвалідністю I групи або старше 80-ти років; допомоги особам з інвалідністю та допомоги на догляд за особами з інвалідністю; допомога на підопічних дітей; допомога на дітей, хворих на тяжкі захворювання.
  • зміни в умовах призначення компенсації по догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня». Важливим є те, що з 1 січня 2023 року відшкодування вартості послуги виплачується у розмірі однієї мінімальної заробітної плати в розмірі 6700 грн.
  • на державному рівні внутрішньо переміщеним особам надається допомога на проживання, право на отримання якої мають особи, які після 24 лютого 2022 року перемістилися з тимчасово окупованих територій і районів проведення бойових дій. Допомога надається щомісячно на кожну ВПО для осіб з інвалідністю та дітей у розмірі  3 тис. грн, а для інших осіб – 2 тис. грн.
  • у вересні Уряд ухвалив рішення щодо передачі функцій з пизначення та виплати житлової субсидії від органів соцзахисту до органів Пенсійного фонду України. Мешканці Сумської міської ТГ можуть звернутися з цього питання як до департаменту соціального захисту населення, так і до Пенсійного фонду, чи до спеціаліста департаменту в Центрі надання адміністративних послуг. ВПО, які проживають в Сумській міській ТГ, також можуть отримати субсидію на житлово-комунальні послуги.
  • у разі виникнення будь-яких питань щодо надання соціальної підтримки, соціальних допомог, компенсацій та житлових субсидії, консультації можна отримати за телефонами: 78-88-88; (050)4078199, (050)4078002 – соціальні допомоги, облік ВПО; (050)4078127 – гуманітарна допомога; (050)4078117 – оформлення пільг на ЖКП; (050)4078384 – питання соціального захисту осіб з інвалідністю та соціального обслуговування.   

ПОСИЛАННЯ ДЛЯ ПЕРЕГЛЯДУ ВІДЕО: https://www.youtube.com/watch?v=fEpR06iC5bw