м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Батькам дітей пільгових категорій або осіб, що їх замінюють, про оздоровлення та відпочинок дітей!

Діти пільгових категорій, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, мають можливість оздоровлення і відпочинку у дитячих центрах «Артек» (м. Київ, Пуща-Водиця) і «Молода гвардія» (м. Одеса).

До дитячих центрів направляються діти віком від 7 до 18 років.

Путівки надаються безоплатно або з частковою оплатою.

Насамперед оздоровлюються діти-сироти; діти, позбавлені батьківського піклування; діти, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції; діти, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час масових акцій громадянського протесту; діти, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов’язків; діти з інвалідністю; діти, які проживають у населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення; діти, взяті на облік службами у справах дітей як такі, що перебувають у складних життєвих обставинах.

З частковою оплатою в розмірі 20, 30 та 50 відсотків вартості путівки може бути надано талановитим та обдарованим дітям – переможцям олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань (розмір оплати залежить від рівня заходу: міжнародні, всеукраїнські, обласні чи міські). Крім того, з 20 відсотковою оплатою вартості надаються путівки дітям учасників бойових дій, 30 відсотковою – дітям, зареєстрованим як внутрішньо переміщені особи.

Діти, направлені на оздоровлення та відпочинок забезпечуються п’ятиразовим харчуванням, беруть участь у виховних, патріотичних, оздоровчих, розважально-ігрових програмах, екскурсіях, змаганнях, фестивалях, набувають досвіду громадської діяльності та спілкування з однолітками з різних адміністративно-територіальних одиниць України. Під час навчального року, ними розглядаються теми в межах шкільної програми.

Проїзд груп дітей та супроводжувачів проводиться за кошти батьків (осіб, які їх замінюють) і за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством.

Перед відправленням всі діти повинні пройти медогляд та отримати медичну довідку на дитину, яка від’їжджає в дитячий заклад оздоровлення та відпочинку, за формою №079/о.

Згідно з розподілом путівок в 2019 році до дитячого центру «Артек» було направлено 75 дітей пільгових категорій міста Суми, «Молода гвардія» – 64 дитини. Із загальної кількості 94 дитини скористались безоплатними путівками,  45 – з частковою оплатою (20 дітей з 20% оплатою, 16 – 30%, 9 – 50%).

З метою отримання дитиною пільгової категорії відповідної путівки, її батькам або особам, що їх замінюють, необхідно звернутися до Центру надання адміністративних послуг у м. Суми (вул. Горького, 21) http://cnap.gov.ua/

При заповненні в Центрі бланку заяви пред’являється паспорт особи, яка звертається, надаються копії свідоцтва про народження дитини та документу, що підтверджує її належність до пільгової категорії.

Заява на оздоровлення ДСЗН