м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Апаратна нарада в онлайн-режимі при міському голові: про підсумки роботи департаменту

25 серпня на апаратній нараді при міському голові директор департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради Тетяна Масік в онлайн-режимі поінформувала міського голову про стан соціального забезпечення в Сумській міській об’єднаній територіальній громаді за минулий тиждень.

Зокрема зазначено, що департамент продовжує роботу в режимі, організованому в умовах карантину: особисті прийоми громадян не проводяться, документи приймаються за допомогою пошти або через електронні сервіси; оформлення окремих видів державної соціальної допомоги, які потребують виключно особистого подання заявниками документів, забезпечено з дотриманням безпечних умов для працівників.

Мешканці Сумської міської ОТГ мають можливість залишати письмові звернення, заяви, документи тощо в спеціальних скриньках, розташованих при вході в адміністративну будівлю № 35 на вулиці Харківська. Отримані в такий спосіб документи в подальшому опрацьовуються відповідно до порядків, регламентуючих надання різних видів державної та місцевої підтримки.

Взагалі протягом звітного періоду департаментом надано 1 374 соціальні послуги з питань оформлення документів для призначення та виплати державної соціальної допомоги, матеріальної допомоги, надання пільг, компенсацій та оформлення житлової субсидії.

Проведено виплату усіх видів державної соціальної допомоги за поточний місяць по додатковим відомостям 569 одержувачам на 2,6 мільйони гривень.

59 фізичним особам-підприємцям, які належать до 1-ї та 2-ї групи платників єдиного податку та в сім’ях яких виховуються діти віком до 10 років, перераховано державну «карантинну» допомогу за серпень поточного року на 117,6 тис. гривень.

899 внутрішньо переміщеним особам перераховано щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, за серпень 2020 року на 1,3 млн. гривень. Забезпечено виплату щомісячних грошових допомог 7 особам, яким виповнилося 100 і більше років, та 27 особам із числа учасників бойових дій та осіб із інвалідністю внаслідок війни, яким виповнилося 95 і більше років (по 856 гривень, або 50 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність) на суму 34,5 тис. гривень – в рамках виконання програми Сумської міської ОТГ «Милосердя».

Двом дітям із інвалідністю, які виховуються в багатодітній сім’ї, перераховано разову матеріальну допомогу (4,4 тис. гривень). З початку року допомогу від міської влади отримали 12 дітей із інвалідністю з 5 багатодітних сімей, де виховується двоє та більше дітей з інвалідністю (26,2 тис. гривень) в розмірі прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку (дітям до 6 років – по 1 779 гривень, дітям старше 6 років – по 2 218 гривень).

4 особам, у яких під опікою перебуває двоє та більше повнолітніх недієздатних осіб, надано матеріальну допомогу на кожну недієздатну особу (8 осіб) в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановленому на 01 січня 2020 року (1 638 гривень).

76 Почесним донорам України виплачено разову матеріальну допомогу в розмірі 1 тисяча гривень.

Військовослужбовцям, які проходить військову службу за контрактом у Збройних силах України, надано разову матеріальну допомогу в розмірі 3 тис. гривень.

37 сім’ям учасників бойових дій, які фактично проживають за адресою: м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва, 165, проведено відшкодування вартості спожитих житлово-комунальних послуг за липень 2020 року на загальну суму 6,3 тис. гривень.

В режимі відеозв’язку відбулися планові засідання комісій із питань, пов’язаних із отриманням житлових субсидій, призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та прийняттям рішень про включення до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, інформації про адресу фактичного місця проживання пільговика; з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, під час яких було розглянуто багато важливих питань.

Зокрема, було розглянуто 78 справ одержання житлової субсидії, по яких комісією прийнято позитивне рішення щодо надання соціальних виплат.

Також у ході роботи комісії прийнято рішення про надання пільг при оплаті за житлово-комунальні послуги 2 учасникам бойових дій із числа учасників антитерористичної операції за місцем їх фактичного проживання, а не за місцем реєстрації.

Крім того, підготовлено 25 пакетів документів та подання щодо призначення щомісячної адресної допомоги на проживання та інших видів соціальних допомог внутрішньо переміщеним особам, із яких по 24 прийнято позитивне рішення щодо призначення відповідних виплат.