м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Альтернативна (невійськова) служба – як засіб виконання обов’язку перед суспільством

З метою дотримання конституційних прав громадян, виконання військового обов’язку яких суперечить їхнім релігійним переконанням, департаментом соціального захисту населення  забезпечується організація роботи міської комісії у справах альтернативної (невійськової) служби, основною метою якої є вирішення питання заміни проходження строкової військової служби альтернативною (невійськовою).

У 2019 році та з початку 2020 року було проведено 14 засідань комісії, на яких по 11 особам розглядались питання направлення на альтернативну службу, визначення конкретного місця її проходження, продовження строку та припинення служби в зв’язку із закінченням терміну.

Проходження альтернативної служби передбачає виконання роботи, яка є найбільш актуальною, у першу чергу – пов’язаної із соціальним захистом населення, охороною здоров’я, захистом довкілля, у патронажній службі в організаціях Товариства Червоного Хреста України, тощо.

Нині таку службу проходять 6 мешканців міста Суми, віровчення яких не допускає користування зброєю, в КУ Сумської обласної ради – Сумському обласному центрі комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю, КНП «Сумська центральна районна клінічна лікарня», КП «Спеціалізований комбінат», КП «Центр догляду за тваринами» Сумської міської ради,  КУ Сумська гімназія № 1 та КУ Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 3 ім. Генерал-лейтенанта А. Морозова.

Звертаємо увагу на те, що відповідно до Указу Президента України від 23 березня 2020 року № 103/2020 строк чергового призову громадян України на строкову військову службу перенесено з квітня-червня на травень-липень поточного року.

Таким чином, призов на військову службу продовжується та, враховуючи нагальні потреби сьогодення в підтримці сфери охорони здоров’я, рішенням міської комісії у справах альтернативної (невійськової) служби від 01.06.2020 № 7, ще одну особу було направлено на проходження альтернативної служби до КНП «Сумська центральна районна клінічна лікарня».

Для отримання роз’яснень з питань проходження альтернативної (невійськової) служби громадянам, що підлягають призову та належать до діючих відповідно до законодавства релігійних організацій, можна звертатися до департаменту за багатоканальним номером телефону 788-888 та додатково – 787-147.