м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Альтернативна (невійськова) служба в Сумах

Відповідно до Закону України «Про альтернативну (невійськову) службу» право на таку службу мають громадяни України, якщо виконання військового обов’язку суперечить їхнім релігійним переконанням і ці громадяни належать до діючих згідно з законодавством України релігійних організацій, віровчення яких не допускає користування зброєю.

Статтею 5 цього закону проходження альтернативної служби громадян передбачено на підприємствах, в установах, організаціях, що перебувають у державній, комунальній власності або переважна частка у статутному фонді  яких є в державній або комунальній власності, діяльність яких у першу чергу пов’язана із соціальним захистом населення, охороною здоров’я, захистом довкілля, будівництвом, житлово-комунальним та сільським господарством, а також у патронажній службі в організаціях Товариства Червоного Хреста України.

07 листопада 2019 року у стінах департаменту відбулось засідання міської комісії у справах альтернативної (невійськової) служби.

 

Члени комісії під головуванням заступника міського голови Альони Дмітрєвской визначили конкретні місця проходження альтернативної служби двом сумчанам призовного віку, виконання військового обов’язку яких суперечить їх релігійним переконанням.

Один з них буде проходити альтернативну службу в Сумському обласному центрі комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю на посаді фахівця з фізичної реабілітації, інший – електромонтером з ремонту та обслуговування електроустаткування в Сумській центральній районній клінічній лікарні. Строк проходження служби для цих осіб становитиме 27 місяців.

Довідково: на сьогоднішній день проходять альтернативну (невійськову) службу 7 мешканців міста: 2 – в Сумській центральній районній клінічній лікарні на посадах підсобного робітника, електромонтера (0,5 ставки) та прибиральника території (0,5 ставки), в комунальних підприємствах Сумської міської ради «Спеціалізований комбінат» – робітник ритуальних послуг та приймальник замовлень, «Електроавтотранс» – слюсар-електрик, «Центр догляду за тваринами» – ловець бездоглядних тварин, комунальній установі Сумській гімназії № 1 – бухгалтер. Серед осіб, які проходять альтернативну службу, 3 належать до релігійної організації Свідки Єгови, 3 – Євангельські християни, 1 – Євангельський християнин – баптист.

Контактна інформація за якою можна дізнатися про умови проходження альтернативної служби в місті Суми знаходиться тут.