Відповідно до Закону України «Про альтернативну (невійськову) службу» право на таку службу мають громадяни України, якщо виконання військового обов’язку суперечить їхнім релігійним переконанням і ці громадяни належать до діючих згідно з законодавством України релігійних організацій, віровчення яких не допускає користування зброєю.
Статтею 5 цього закону проходження альтернативної служби громадян передбачено на підприємствах, в установах, організаціях, що перебувають у державній, комунальній власності або переважна частка у статутному фонді яких є в державній або комунальній власності, діяльність яких у першу чергу пов’язана із соціальним захистом населення, охороною здоров’я, захистом довкілля, будівництвом, житлово-комунальним та сільським господарством, а також у патронажній службі в організаціях Товариства Червоного Хреста України.
07 листопада 2019 року у стінах департаменту відбулось засідання міської комісії у справах альтернативної (невійськової) служби.
![]() ![]() |
Члени комісії під головуванням заступника міського голови Альони Дмітрєвской визначили конкретні місця проходження альтернативної служби двом сумчанам призовного віку, виконання військового обов’язку яких суперечить їх релігійним переконанням.
Один з них буде проходити альтернативну службу в Сумському обласному центрі комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю на посаді фахівця з фізичної реабілітації, інший – електромонтером з ремонту та обслуговування електроустаткування в Сумській центральній районній клінічній лікарні. Строк проходження служби для цих осіб становитиме 27 місяців.
Довідково: на сьогоднішній день проходять альтернативну (невійськову) службу 7 мешканців міста: 2 – в Сумській центральній районній клінічній лікарні на посадах підсобного робітника, електромонтера (0,5 ставки) та прибиральника території (0,5 ставки), в комунальних підприємствах Сумської міської ради «Спеціалізований комбінат» – робітник ритуальних послуг та приймальник замовлень, «Електроавтотранс» – слюсар-електрик, «Центр догляду за тваринами» – ловець бездоглядних тварин, комунальній установі Сумській гімназії № 1 – бухгалтер. Серед осіб, які проходять альтернативну службу, 3 належать до релігійної організації Свідки Єгови, 3 – Євангельські християни, 1 – Євангельський християнин – баптист.
Контактна інформація за якою можна дізнатися про умови проходження альтернативної служби в місті Суми знаходиться тут.