м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

9 січня проведені перші засідання міських комісій у 2020 році

9 січня комісія по розгляду питань, пов’язаних з отриманням житлових субсидій, призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та по прийняттю рішень про включення до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, інформації про адресу фактичного місця проживання пільговика провела перше засідання у цьому році та розглянула 392 справи.

В результаті розгляду справ прийнято рішення:

–  призначити житлову субсидію 366 домогосподарствам, відмовити – 4;

– припинити надання призначеної субсидії з різних причин 13 домогосподарствам;

–  залишити без розгляду 3 заяви;

– призначити без зменшення розміру державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям 1 громадянину;

– за 5 заявами прийнято рішення про надання пільг за фактичним місцем проживання.

Крім того, цього ж дня відбулось засідання комісії по розгляду заяв громадян з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, під час засідання якої розглянуто 35 справ.

За результатами засідання було прийнято рішення:

– 33 громадянам призначити щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг;

– 2 – інші види державних соціальних виплат.

Підводячи підсумки роботи комісій, слід зазначити, що в 2019 році проведено 50 засідань комісії з питань, пов’язаних з отриманням житлових субсидій, допомог та пільг за виняткових обставин, в ході яких опрацьовано 8630 заяв громадян.

Відповідно до рішень комісії призначено соціальну допомогу 7 680 сім’ям (7 630 сім’ям надано субсидій та 50 – допомогу), відмовлено у призначенні 48 сім’ям (41 – по субсидії та 7 – по допомозі), 83 заяви громадян щодо призначення субсидії залишено без розгляду. Також припинено надання субсидії 626 громадянам, розглянуто 21 оскарження прийнятих рішень департаменту та за 172 заявами прийнято рішення про надання пільг за фактичним місцем проживання.

Найбільше звернень від громадян було з питань призначення субсидії на фактично проживаючих осіб (2 860), у випадках, коли дохід відсутній або менше мінімальної заробітної плати, та/або не сплати єдиного соціального внеску (1316), на понаднормову площу (1120).

Також проведено 51 засідання комісії по розгляду заяв громадян з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, на яких розглянуто 2 226 справ.

В результаті засідань комісії було ухвалені рішення про призначення  67 пенсій, 2 152 щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, та інших видів соціальних виплат відповідно до внесених подань, відмовлено в призначенні різних видів соціальних виплат 6 громадянам.