м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

8 травня – особливий день у честь материнства

Друга неділя травня знаменується як День матері. Це міжнародне свято на честь мами, материнства, материнських зв’язків та впливу матерів у суспільстві. В Україні жінка завжди порівнювалася з берегинею сімейного вогнища, яка відіграє величезну роль у вихованні дітей та їхньому майбутньому. Саме мама прищеплює дитині розуміння традицій свого народу, любов до рідної землі.

Одним із напрямків роботи департаменту є реалізація на території Сумської міської територіальної громади державної політики з питань сім’ї, зокрема, встановлення статусу багатодітної сім’ї, подання у встановленому законодавством порядку клопотань про присвоєння почесного звання України «Мати-героїня».

Департаментом обліковується 1 177 багатодітних сімей, у яких виховується понад три тисячі дітей. Є родини, що виховують по 13, 12 та 10 дітей. За час воєнного стану департаментом взято на облік 2 багатодітні сім’ї, що прибули з місць проведення активних бойових дій. Всього підтримкою та соціальним захистом охоплено 19 багатодітних сімей з числа внутрішньо переміщених осіб.

Почесне звання України «Мати-героїня» присвоєно 174 мешканкам Сумської міської територіальної громади.

Оскільки надійний соціальний захист населення набуває особливого значення в цей нелегкий для нашої держави час, вживаються всі можливі заходи щодо забезпечення своєчасного оформлення та виплати соціальних допомог, надання підтримки у вигляді гуманітарної допомоги, яку отримали 147 багатодітних сімей.

Яскравим прикладом жінки-матері, що є опорою та підтримкою своїм 10 дітям, можна вважати Капустянську Марину Іванівну, яка разом із чоловіком Юрієм Володимировичем виховує 5 доньок та 5 синів (на фото). Завдяки чуйності, доброзичливості, чесності, щирості, любові до дітей родина духовно багата та щаслива. Маючи освіту вчителя, закінчивши музичну студію по класу фортепіано, вона створила усі умови для повноцінного щасливого життя, правильного виховання своїх дітей, розвитку їх творчих здібностей.

За материнську самовідданість, вагомий особистий внесок у виховання дітей у сім’ї, формування в них високих духовних і моральних якостей Марині Іванівні у 2013 році було присвоєно почесне звання України «Мати-героїня».

Висловлюємо слова вдячності всім мамам, які незважаючи на важкі часи та тривоги сьогодення, забезпечують своїх дітей підтримкою, виховують їх так, щоб вони жили гідно, користувалися повагою серед людей та любили свою країну.