м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

8 липня – український День родини

Родина являє собою організовану соціальну групу, а її представники пов’язані між собою не тільки спільністю побуту, але і взаємною моральною відповідальністю, а також соціальною необхідністю, яка зумовлює потребу суспільства в духовному і фізичному самовідтворенні, звідси, мабуть, і пішов вираз: сім’я – осередок суспільства. Звичайно ж, сім’я належить до найважливіших суспільних та державних цінностей.

Для дітей родина – це своєрідне середовище, в якому в дитини складаються умови його психічного, фізичного, інтелектуального та емоційного розвитку. Для дорослої людини вона є джерелом реалізації цілого ряду його потреб.

Одним із напрямків роботи департаменту є реалізація на території Сумської міської територіальної громади державної політики з питань підтримки родин, зокрема, встановлення статусу «багатодітна сім’я», подання у встановленому законодавством порядку клопотань про присвоєння почесного звання України «Мати-героїня».

Усього обліковується 1 198 багатодітних сімей, в яких виховується 3 879 дітей. У цьому році статус «багатодітна сім’я» вперше встановлено 59 сім’ям.

Почесне звання України «Мати-героїня» носить 179 жінок. Матері, якій цьогоріч Указом Президента України було присвоєно це звання, вручено нагороду та виплачено разову матеріальну допомогу в розмірі 22,7 тис. грн.

Департаментом вживаються всі можливі заходи щодо забезпечення оформлення соціальних допомог та своєчасного їх призначення, оскільки надійний соціальний захист населення є основним напрямком діяльності департаменту.

Так, із загальної кількості багатодітних сімей пільгами при оплаті за житлово-комунальні послуги охоплено 598 сімей, безоплатним проїздом користується 1 663 дитини, соціальною допомогою малозабезпеченим сім’ям – 256 родини, допомогою на дітей одиноким матерям – 59 жінок, допомогою при народженні дитини – 112 жінок.

Все частіше до департаменту звертаються родини з заявою про внесення запису про народження наступної, вже четвертої дитини, бо держава гарантує отримання щомісячної допомоги на дітей, які виховуються в багатодітних сім’ях, а саме на третю і кожну наступну дитину до досягнення дитиною 6-річного віку в розмірі 1 700 грн. На сьогодні цю допомогу отримують 764 родини.

Додатково до цих видів державної соціальної підтримки відповідно до заходів програми Сумської міської територіальної громади «Милосердя» виплачено разову матеріальну допомогу 12 дітям з інвалідністю з багатодітних сімей, де виховується двоє та більше дітей з інвалідністю, в розмірі 100% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку на загальну суму 28,7 тис. грн. Новорічні подарунки отримали 539 дітей віком до 14 років із багатодітних сімей, де виховується четверо та більше дітей.

Вже з 1 вересня діти з багатодітних сімей, які в 2021 році вступлять до закладів вищої освіти, отримають разову матеріальну допомогу в розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для дітей відповідних вікових груп. Чисельність таких дітей щороку збільшується (з 29 в 2018 році до 40 – в 2020 році).

Тому в День родини бажаємо вам, щоб родина була тихою і затишною гаванню. Нехай підтримка найрідніших допомагає впорається з будь-якими труднощами і досягти будь-якої мети. Бажаємо кожній родині міцного здоров’я, благополуччя, миру, злагоди та любові!