м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

5 травня – вшанування пам’яті Героя України Олександра Аніщенка

Аніщенко Олександр Григорович народився 17 грудня 1969 року в місті Суми.

Навчався у Сумській середній загальноосвітній школі № 4, потім вступив до Сумського державного педагогічного університету на факультет фізичного виховання. Під час навчання працював у рідній школі вчителем фізичної культури.

Далі була служба у воєнізованій пожежній частині № 7 міста Суми та Службі безпеки України, де пройшов шлях від оперативного співробітника до керівника одного із структурних підрозділів Центру спеціальних операцій «Альфа».

З весни 2014 року підполковник Олександр Аніщенко брав участь в антитерористичній операції на сході України.

5 травня 2014 року Олександр Аніщенко героїчно загинув у бою на околиці Слов’янська, віддано захищаючи Український народ від ворожої агресії, до останньої хвилини свого життя залишаючись вірним Присязі та військовому братерству.

За виняткову мужність і героїзм, виявлені під час захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України, Указом Президента України від 02.01.2015 р. полковнику Аніщенку Олександру Григоровичу присвоєно звання «Герой України» з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно).

Рішенням Сумської міської ради полковник Олександр Аніщенко удостоєний звання Почесного громадянина міста Суми, одній з центральних вулиць та Сумській середній загальноосвітній школі № 4 присвоєно його ім’я, на честь Героя названо навчальний курс Національної академії СБУ.

Вічна пам’ять мужньому Герою України!