м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

29 червня – вшановуємо пам’ять захисників України

У вівторок, 29 червня, об 11.00 на Алеї Героїв Центрального міського кладовища Сум відбудеться вшанування пам’яті та покладання квітів до могил Юрія Татарчука та Олега Лавренка.

Запрошуємо всіх небайдужих долучитися до вшанування роковин загибелі захисників України.

Юрій Володимирович Татарчук

03.07.1974 – 29.06.2016

Юрій Татарчук («Кум») народився 3 липня1974 року в Сумах. Закінчив медколедж за спеціальністю «фельдшер». Багато років віддав роботі у медичній галузі – працював у відділенні кардіології Сумської міської клінічної лікарні №1.

Молодший сержант, заступник командира бойової машини, навідник-оператор 54-ї окремої механізованої бригади Збройних сил України, активний учасник Студентської революції 2004 року в Сумах, Майдану 2004 року та Революції Гідності.

З початком російського збройного вторгнення брав участь у вишколах Української Народної Самооборони як медичний інструктор. У серпні 2015 року в складі добровольчих формувань був мобілізований у зону бойових дій.

Загинув 29 червня 2016 року під час мінометного обстрілу в районі Луганське – Логвинове, Бахмутського району, рятуючи побратимів.

Похований 28 серпня 2016 року на Алеї Почесних громадян Центрального кладовища міста Суми.

Указом Президента України «За особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені в захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно). 

Олег Васильович Лавренко

17.01.1960 – 29.06.2019

Олег Лавренко («Морпєх») – доброволець, боєць окремого легкопіхотного загону «Чорний Туман» та 8-го окремого батальйону «Аратта» Української добровольчої армії, гранатометник роти протидиверсійної боротьби 117-ї окремої Сумської бригади територіальної оборони.

Брав участь у проведенні антитерористичної операції в селищі Піски, Ясинуватському районі Донецької області та Приазов’ї. У вересні 2018 року долучився до формування роти контрдиверсійної боротьби 117-ї окремої Сумської бригади територіальної оборони, що складалася переважно з добровольців і стала кращим підрозділом бригади.

29 червня 2019 року Олега Лавренка не стало. Військовослужбовець не дожив до ювілею через ускладнення хвороб. До цього, перебуваючи на фронті, він переніс два інфаркти та пневмонію.

Похований на Алеї Почесних громадян Центрального кладовища міста Суми.

За ініціативи «Сумської обласної ветеранської спілки добровольців, учасників бойових дій та інвалідів війни» нагороджений медаллю «Доброволець АТО» (посмерно).