м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

26 квітня – Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф

Цей день – нагадування про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу Чорнобильської АЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу.

На обліку в департаменті перебуває 2 385 осіб, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, у тому числі 227 дітей, потерпілих від Чорнобильської катастрофи.

За кошти державного бюджету для соціального захисту “чорнобильців” департаменту передбачено 10,1 млн. гривень, із яких вже профінансовано 2,9 млн. гривень (заборгованості з виплати немає):

– 1,6 млн. гривень компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування 1 630 громадянам категорії 1 та 2 (розмір компенсації 491,00 грн. та 245,50 грн. відповідно);

– 364,7 тис. гривень за додаткові відпустки;

– 30,3 тис. гривень компенсації за шкоду здоров’ю, сім’ям за втрату годувальника, а також щорічної допомоги на оздоровлення.

30 осіб вищезазначеної категорії (на обліку 91 особа) отримають компенсацію вартості замість санаторно-курортних путівок (розмір компенсації 677 грн.).

За рахунок обласного бюджету передбачено 713,8 тис. гривень для пільгового медичного обслуговування постраждалих громадян, із них 516,8 тис. гривень для придбання лікарських засобів, а 197,0 тис. гривень – для проведення зубопротезування.

Для підтримки громадян вищезазначеної категорії спрямовуються і кошти бюджету Сумської міської територіальної громади. Програмою «Милосердя» у 2022 році передбачено надання різних видів матеріальної допомоги, компенсацій та пільг на загальну суму 2,0 млн. гривень, а саме:

– громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1, та діти, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи, отримають одноразову матеріальну допомогу в розмірі 1 547,20 гривень (80% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановленого на 01 січня поточного року), (передбачено 989,3 тис. гривень), а громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 2 отримають одноразову матеріальну допомогу в розмірі 773,60 гривень (40% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановленого на 01 січня поточного року) (передбачено 819,4 тис. гривень);

– 34 учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у 1986 році, віднесених до категорії 1, які не мають статусу осіб з інвалідністю внаслідок війни, до Міжнародного дня пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи категорій 1 отримають матеріальну допомогу в розмірі 500 гривень кожен;

– для відшкодування вартості проїзду один раз на рік до будь-якого пункту України і назад для громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1 та 2, передбачено 141,8 тис. гривень (розмір визначається згідно з наданими проїзними документами);

– для компенсації вартості путівок без лікування особам, що супроводжують постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії, яким встановлено інвалідність 1 групи та яким за висновком лікувально-профілактичного закладу необхідна постійна стороння допомога, передбачено 21 тис. гривень (розмір допомоги 7 000 гривень на одну особу).