м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

22 вересня Україна відмічає День партизанської слави

22 вересня Україна відмічає День партизанської слави та вшановує героїчний подвиг уславлених партизанів і підпільників проти нацистських загарбників. Сьогодні, вшановуючи наших земляків, що полягли у нерівній боротьбі з фашистськими загарбниками, хвилиною мовчання та покладанням квітів до Меморіалу Партизанської слави по вул. Привокзальній у Сумах учасники заходу віддали шану пам’яті полеглих партизан і підпільників.

Наразі у Сумах проживають двоє ветеранів партизанського руху – Подік Михайло Іванович та Токарь Володимир Іванович. Безцінними є розповіді про подвиги нашого народу в ті грізні роки учасників та очевидців тих подій. Пригадав тяжке воєнне дитинство, подвиги партизан і підпільників Михайло Іванович Подік. «На момент подій нам було – 15, 20 років. Не уявляємо, як витримували ті страшні дні. І вдень і вночі заглядали смерті в очі. Ми старалися відстоювати кожну годину, день, місяць, щоб швидше звільнити рідну землю. Ми пускали під укіс потяги, переривали мости шосейних, асфальтних доріг, підпалювали паливно-мастильні матеріали. Не давали спокою гітлерівцям. Це були важкі часи і неймовірною ціною була завойована Перемога», – під час виступу сказав Михайло Іванович. 

Кульмінацією заходу став виступ колективу «Народний хор ветеранів війни та праці» Сумської міської організації ветеранів України, лейтмотивом виступу якого звучали головні слова «…будь проклята війна – кажуть наші матері!». https://youtu.be/XUljqOk4mvU

Висловлюємо вдячність всім героям партизанського руху, які виявили мужність під час війни, ризикуючи власним життям. Зичимо кожній родині здоров’я, достатку, щастя, а головне – мирного неба над головою. Хай ніколи не згасає пам’ять і надія на краще майбутнє!