м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

21 вересня вшановуємо пам’ять Олександра Яковенка, захисника України

Повідомляємо, що о 10 годині 21 вересня на Алеї Почесних громадян Центрального кладовища міста Суми проходитимуть заходи із вшанування загиблого захисника України – Олександра Яковенка.

Народився Олександр 15.11.1983 у багатодітній сім`ї у с. Бездрик Сумського району. Доля не приготувала йому повноцінного щасливого дитинства. Був дуже відвертим, завжди шукав справедливість, але водночас небагатослівним.

У 2014 році почав шукати можливість захищати Батьківщину зі зброєю в руках – якраз відбувалися найтрагічніші події першого періоду російсько-української війни. Звичайно, шлях до армії йому був закритий, тож Олександр звернувся до хлопців із сумського «Правого сектора».

Олександр брав участь у найважчих боях ДУК ПС біля Донецького аеропорту та у с. Піски восени 2014 року та взимку 2015 року. Адже, у той час там було справжнє пекло, бої часто не припинялися цілодобово. Але бійцю цього було навіть мало – він дуже хотів захищати сам аеропорт, але своєї черги на ротацію так і не дочекався – підрозділи Добровольчого Українського Корпусу «Правий сектор» вивели звідти. Потім його поранило під час шаленого мінометного обстрілу. Шпиталь – і знову на передову під Авдіївку.

Досить швидко військову майстерність Олександра помітили – він був призначений заступником командира 3-ї штурмової роти 5-го батальйону Добровольчого Українського Корпусу «Правий сектор». Деякий час виконував обов`язки командира роти. Удруге був поранений, і знову – шпиталь. Коли активні бої у вересні 2015 року припинилися, повернувся до міста Суми. Саме тут, а не на фронті, обірвалося його життя… У той трагічний вечір, 21 вересня 2015 року, Олександр Яковенко загинув прямо в штабі національного-визвольного руху «Правий сектор».

Слава Герою, якому доля дала можливість захищати Батьківщину і, напевне, це були кращі моменти у його короткому житті.