м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

21 червня святкуємо День батька

Тато і мама – це найближчі та найрідніші люди для кожного з нас. Свято батька, як і День матері, важливе для кожної родини та відзначається в багатьох країнах сучасного світу.

В Україні День батька є офіційним святом, яке щорічно відзначається в третю неділю червня, цьогоріч він припав на 21 червня.

Це свято є виразом вдячності чоловікам, які сумлінно та самовіддано піклуються про своїх дітей і запровадили його з метою популяризації сімейних цінностей, відповідального батьківства, визнання ролі батька в сім’ї та суспільстві в цілому.

Ми маємо багато прикладів чоловіків, які є зразковими батьками і вміють долати труднощі у вихованні дітей.

Таким прикладом став для своїх дітей Андрій Васильович Баглик, який разом із дружиною Наталією Миколаївною виховують семеро дітей. Він народився в багатодітній родині, де разом із чотирма братами, отримував від свого батька навички до праці та спілкування, визначав орієнтири в подальшому житті. Тому, питання мати багато дітей у власній родині в нього не виникало, був впевнений, що впорається. Користуючись досвідом батька, багатодітний тато власним прикладом утверджує у своїх дітях кращі риси людяності, виховує їх так, щоб вони жили гідно й творили добро. Вже 16 років він працює в ПАТ «Сумихімпром» на посаді електромонтера, за сумлінну працю та активну участь у громадському житті підприємства неодноразово відзначався грамотами.

Незважаючи на значну завантаженість на роботі та багато турбот, пов’язаних із повсякденним клопотами, у Андрія Васильовича вистачає часу для спілкування, творчості та спільних захоплень із дітьми. Він навчає своїх 5 синів та 2 донечок сприймати світ, цінуючи добро та красу природи. Разом вони працюють на присадибній ділянці, майструють корисні у побуті речі, виготовляють кулінарні шедеври, захоплюються музикою, спортом та подорожують цікавими місцями рідного краю.

Андрій Васильович впевнений, що для того щоб підтримати, захистити, навчити, пояснити і зробити все це з любов’ю, увагою і турботою необхідно бути хорошим батьком.

Взірцевою є історія батьківства Миколи Миколайовича Педоренка, який власним прикладом наполегливості, цілеспрямованості виховує не лише власних двох дітей, а й молодь громади. Перебуваючи у кріслі колісному через отриману у дитинстві травму, Микола Миколайович знайшов сили займатися спортом, створити родину та бути зразковим батьком. На сьогоднішній день, це людина з великої літери – він є активним громадським діячем, майстром спорту з пауерліфтингу, кандидатом у майстри спорту з плавання, заслужений майстер спорту України з арм-реслінгу, чемпіон світу з арм-реслінгу, удостоєний почесною відзнакою Сумської міської ради «За заслуги перед містом» І ступеня.

Вітаємо достойних батьків, пишаємося ними, бажаємо сил, терпіння та натхнення.

Міська влада забезпечує підтримку сімей із дітьми шляхом надання допомоги, компенсацій та інших соціальних гарантій, визначених державними та місцевими програмами. На сьогодні 18 батькам, на вихованні яких знаходиться 32 дитини, виплачується щомісячна державна соціальна допомога (загальна сума виплачених коштів у червні склала 45,7 тисяч гривень), серед них четверо чоловіків самотужки виховують троє та більше дітей.

Цінуймо і підтримуймо тих, хто насправді любить і піклується про своїх дітей, хто несе відповідальність за них і намагається виростити хорошими людьми.

На фото – Андрій Васильович БАГЛИК

 

 

На фото – Микола Миколайович ПЕДОРЕНКО