м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

200 нових переселенців зареєстрували минулого тижня

Із 95 до 200 збільшилася кількість зареєстрованих переселенців у Сумській міській територіальній громаді минулого тижня.  

З початку повномасштабної війни до громади переїхали більше 20 тисяч переселенців із регіонів, в яких проводяться бойові дії чи з тих, які перебувають в окупації. Найбільше це ВПО із Сумської, Донецької, Луганської, Харківської, Запорізької областей. Знялися з реєстрації у зв’язку зі зміною місця проживання 6362 особи.

На сьогодні отримати статус внутрішньо переміщеної особи у місті Суми можна у кілька способів:

– безпосередньо звернутися до департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради (вул. Харківська, 35);

– зареєструватися через мобільний додаток «Дія».

Для подання заяви на оформлення довідки ВПО у департаменті необхідно мати при собі документи, що посвідчують особу та засвідчують реєстрацію особи в населеному пункті, що окупований або де ведуться бойові дії, реєстраційний номер облікової картки платника податків, свідоцтво про народження дитини (за необхідності).

Заява через мобільний додаток «Дія» подається після авторизації особи. Таким способом вже скористалися більше 3 тисяч переселенців громади.  

Після отримання відповідного статусу можна оформити допомогу на проживання: 2 тисячі на дорослу людину та 3 тисячі на дитину або особу з інвалідністю.

У разі виникнення питань можна звернутися за роз’ясненнями до департаменту за телефонами 787-119, 050-407-80-02, 050-407-81-99.