м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

20 лютого – День Героїв Небесної Сотні

20 лютого у Сумах відбудуться заходи із вшанування Героїв Небесної Сотні  та Героїв, які віддали своє життя на сході України:

  • о 10 годині на Алеї Почесних громадян Центрального кладовища проходитимуть заходи із вшанування пам’яті та покладання квітів до могил загиблих захисників України – Олексія Братушки, Сергія Стеція;
  • о 10 годині 20 хвилин в Сквері Героїв небесної Сотні відбудеться мітинг-реквієм і покладання квітів до пам’ятника Героям небесної Сотні;
  • о 18 годині в Сумській обласній філармонії відбудеться благодійний концерт.

Щорічно 20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні, згадуючи найтрагічніші дні масових розстрілів протестувальників під час Революції Гідності 2013–2014 років. 17 лютого 2021 року Верховна Рада України визнала Революцію Гідності одним із ключових моментів українського державотворення та виразником національної ідеї свободи.

Цей пам’ятний день визначено з метою вшанування пам’яті громадян, які загинули під час Революції Гідності у боротьбі за ідеали демократії, права та свободи людини, європейське майбутнє  України, завдяки яким було змінено хід історії нашої держави.

Саме  20 лютого 2014 року на Майдані загинув Герой України, Почесний громадянин міста Суми Олексій Братушка.

Братушка Олексій Сергійович – громадський діяч, учасник Євромайдану, Герой України. Народився 10 квітня 1975 року у Сумах. У 1992 році закінчив Сумську середню загальноосвітню школу №11, вищу освіту здобув у Сумському державному університеті. Працював столяром в АТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання».

Дуже любив Україну, її культуру, історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини. Брав активну участь у Помаранчевій революції 2004 року. Взимку 2013-2014 років неодноразово приїздив на Майдан Незалежності у Києві, де був активним учасником Революції Гідності. Загинув від кулі снайпера під час стрілянини в Києві на вулиці Інститутській, захищаючи своїх побратимів.

За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Олексію Братушці присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно).

Рішенням сесії Сумської міської ради від 18 червня 2014 року № 3408-МР Олексію Братушці присвоєно звання «Почесний громадянин міста Суми» (посмертно), а у листопаді 2014 року Сумська міська рада ухвалила рішення щодо присвоєння школі № 11 імені Олексія Братушки та вшанували його пам’ять меморіальною дошкою на фасаді закладу. У 2016 році вулицю Куйбишева було перейменовано на вулицю Олексія Братушки. Розпорядженням голови Сумської обласної державної адміністрації від 19 травня року 2016 № 253-ОД в місті Тростянець сквер «Комсомольський» перейменовано на сквер Олексія Братушки.

Стецій Сергій Петрович – сержант 11-го окремого мотопіхотного батальйону «Київська Русь». Народився 18 листопада 1971 року. В 1994 році закінчив Сумський державний університет.

Служив за контрактом, виконував службові обов’язки на території Донецької та Луганської областей. Сергій завжди був веселим, добрим, доброзичливим, завжди допомагав, коли це було комусь необхідно.

Під час служби багато разів був на бойових операціях. Коли частину вивели на ротацію в м. Подільськ Одеської області, серце бійця не витримало перевантажень і 20 лютого 2018 року зупинилося.

Згадаймо Героїв Небесної Сотні, захисників України, відважні полум’яні серця яких назавжди згасли, але їхня слава житиме віками!

Вічна пам’ять Героям !