м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

16 січня Україна вшановує пам’ять кіборгів

16 січня в Україні відзначають День пам’яті захисників донецького аеропорту, які боролись за нього з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року. «Кіборгами» нескорених українців назвав сам ворог. Мовляв, тільки роботи здатні вистояти в таких нелюдських умовах. Бої за аеропорт тривали 242 дні і закінчились після повної руйнації старого та нового терміналів. Протягом цих нескінченних днів пекла українські військовослужбовці, добровольці, медики та волонтери з неймовірною мужністю тримали оборону.

Донецький аеропорт став символом мужності, самопожертви та незламності українського духу. Відстоюючи аеропорт, загинули понад 200 українських захисників, поранено – понад 500. Багатьох із них відзначено державними нагородами, у тому числі і посмертно.

Троє сумчан: Сергій Табала, Ніколай Ніколаєнко, Сергій Абрютін – герої-кіборги, котрі полягли під час оборони Донецького летовища. Сергій Табала – наймолодший «кіборг», йому присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно). Ніколаєнко Ніколай – нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно). Сергій Абрютін – нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно). Сумською міською радою захисникам Донецького аеропорту посмертно присвоєні звання «Почесний громадянин міста Суми».

Дні героїчної оборони аеропорту – момент історії, про який ми читатимемо в підручниках. На прикладах бійців, що захищали аеропорт, виховуватимуться майбутні покоління українських патріотів. Ми не маємо права їх забути – ні тих, хто залишилися живими, ні тих, хто пішли в інший світ.

Обов’язок кожного з нас – завжди пам’ятати про героїв, котрі віддали життя, захищаючи Україну, бо герої не вмирають, допоки їх пам’ятають!

Вшануймо пам’ять героїв о 12 годині 16 січня 2022 року на Алеї Почесних громадян Центрального кладовища міста Суми!

 

Фото: Сергій Табала (Сєвєр)

Фото: Сергій Абрютін

Фото: Ніколай Ніколаєнко