м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

15 травня – Міжнародний день сім’ї

15 травня вся країна відзначає Міжнародний день сім’ї – день наших із вами родин.

Саме з сім’ї починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Вона – джерело любові, поваги, солідарності та прихильності.

Сім’я, увібравши в себе історичний досвід усіх попередніх поколінь, завжди була й залишається осередком збереження духовних і культурних традицій нації.

Одним із напрямків роботи департаменту є реалізація на території Сумської міської територіальної громади державної політики з питань сім’ї, зокрема, встановлення статусу «багатодітна сім’я», подання в установленому законодавством порядку клопотань про присвоєння почесного звання України «Мати-героїня».

Усього на сьогодні в нашій громаді проживає 1 187 багатодітних сімей, в яких виховується 3 843 дитини, із них: 2 родини, в яких виховується 12 та 9 дітей; по 2 родини – 8 та 7 дітей; 9 родин – 6 дітей; 42 родини, де виховується 5 дітей. Статус «багатодітна сім’я» вперше в цьому році встановлено 34 сім’ям.

Почесне звання України «Мати-героїня» носить 179 жінок, в тому числі цьогоріч це звання було присвоєно ще одній жінці – Указом Президента України від 07.05.2021 №188/2021.

Департаментом вживаються всі можливі заходи щодо забезпечення оформлення соціальних допомог та своєчасного їх призначення, оскільки надійний соціальний захист населення є основним напрямком діяльності департаменту.

Так, із загальної кількості багатодітних сімей пільгами при оплаті за житлово-комунальні послуги охоплено 350 сімей, безоплатним проїздом користується 1 653 дитини, соціальною допомогою малозабезпеченим сім’ям – 144 родини, допомогою на дітей одиноким матерям – 52 жінки, допомогою при народженні дитини – 105 жінок.

Вже кілька років поспіль виплачується щомісячна допомога на дітей, які виховуються в багатодітних сім’ях, а саме на третю і кожну наступну дитину до досягнення дитиною 6-річного віку в розмірі 1 700 грн., цю допомогу отримують 784 родини.

Додатково до цих видів державної соціальної підтримки відповідно до заходів програми Сумської міської територіальної громади «Милосердя» виплачено разову матеріальну допомогу 12 дітям з інвалідністю з багатодітних сімей, де виховується двоє та більше дітей з інвалідністю, в розмірі 100% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку на загальну суму 28,7 тис. грн. Новорічні подарунки отримали 539 дітей віком до 14 років із багатодітних сімей, де виховується 4 та більше дітей.

Діти з багатодітних сімей, які в 2021 році вступлять до закладів вищої освіти, отримають разову матеріальну допомогу в розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для дітей відповідних вікових груп. Кількість таких дітей щороку збільшується (з 29 в 2018 році до 40 – в 2020-му). Тому можна стверджувати, що матеріальна підтримка від Сумської міської територіальної громади стимулює їх до здобуття вищої освіти.

Тож дозвольте в Міжнародний день сім’ї побажати всім міцного здоров’я, щастя та непохитної твердості родинних стосунків. Нехай це свято стане для кожного з нас продовженням великого сімейного щастя і вагомих досягнень для кожної сім’ї.