м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

15 лютого в Україні вшановують учасників бойових дій на території інших держав. Історія все далі віддаляє нас від вогняних років афганської війни. Вона тривала 10 років і принесла сумні звістки тисячам українських родин. Цього року минає вже 32 роки з дня виведення останнього воїна з Афганістану.

Афганістан став синонімом людського лиха, справжнього пекла. В цій війні брали участь більш ніж 160 тисяч українських військовослужбовців, понад 3000 з яких загинули, 72 зникли безвісти, близько 4000 отримали інвалідність. Нікого з нас не можуть лишити байдужими страшні цифри: кожен четвертий із військовослужбовців, які брали участь у бойових діях в Афганістані, – наш співвітчизник, і кожен четвертий із тих, хто не повернувся з Афганістану, – також наш співвітчизник. Зараз в Україні – понад 150 тисяч ветеранів афганської війни, з них близько 8 тисяч мають поранення, понад 6 тисяч є особами з інвалідністю.

Ми віддаємо данину поваги мужності та героїзму воїнів, які пройшли через горнило Афганської війни, та їхніх побратимів, що виконували непросту місію миротворців у більш як двадцяти країнах світу, чим заслужили визнання і вдячність не лише своїх співвітчизників, а й інших народів. Ризикуючи найдорожчим – своїм життям, наші хлопці з честю виконали присягу, дану Батьківщині, і стали гідним прикладом людської відданості, героїзму та мужності. Вони знають справжню ціну війни і миру та усвідомлюють власну відповідальність за долю прийдешніх поколінь.

Пам’ятаймо минуле заради майбутнього.