м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

15 грудня на Алеї Почесних громадян у Сумах відбудеться вшанування пам’яті Ніколая Ніколаєнка, захисника України

Заходи із вшанування пам’яті Ніколаєнка Ніколая Михайловича будуть проходити о 12 годині 15 січня 2022 року на Алеї Почесних громадян Центрального кладовища міста Суми.

Фото: Ніколаєнко Ніколай Михайлович (21.12.1993 – 15.01.2015)

Ніколаєнко Ніколай – уродженець міста Суми, був єдиною дитиною в сім’ї. Завжди прагнув бути лідером, але поважав думку інших, прагнув досягти свого, але не будь-якою ціною. Заповітною мрією Ніколая було стати адвокатом, у нього був хист до юридичної справи, однак доля змусила стати «кіборгом» із Донецького аеропорту…

Слова і мрії він не відділяв від справи, тож, після закінчення середньої школи, у 2010 році спробував вступити до юридичного коледжу, нажаль бюджетних місць не вистачило, тому став навчатися в Сумському центрі професійно-технічної освіти та здобуває професію електрогазозварника.

Але хлопець не відмовився від своєї мрії, і врешті, в 2011 році вступив на заочне відділення юридичного факультету Сумського державного університету. У 2012 році Ніколая мобілізували до армії, через рік він повернувся та продовжив навчання, однак його плани скоригувала війна на сході України. У 2014 році Ніколаєнко Ніколай був мобілізований до лав Збройних Сил України. Ніс службу в 93-й окремій гвардійській механізованій бригаді Сухопутних військ Збройних Сил України. З жовтня 2014 року брав участь в обороні нового терміналу Міжнародного аеропорту «Донецьк» та селища Піски Ясинуватського району Донецької області.

15 січня 2015 року, під час обстрілу поблизу селища Піски Ясинуватського району, молодший сержант Ніколаєнко отримав осколкові поранення, від яких помер цього дня в лікарні міста Артемівськ (нині – Бахмут) Донецької області.

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі,
Ніколаєнко Ніколай нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно), 28 вересня 2016 року присвоєно звання «Почесний громадянин міста Суми» (посмертно).