м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

14 червня – Всесвітній день донора крові

На планеті щосекунди люди різного віку і національності потребують переливання крові. Недолік крові і продуктів цієї речовини провокує негативні наслідки, що тягнуть за собою летальний результат. Хоча право на переливання крові по праву має кожна людина на землі, в реальності статистика говорить про зворотнє.

У найбільш розвинутих і густонаселених країнах і містах питання про забезпечення крові стоїть особливо гостро. Тож, щоб підтримувати і залучати більше людей до цього питання, – із 2005 року щороку 14 червня відмічають Всесвітній день донора крові. Дата в цей день червня пов’язана із появою на світ відомого лікаря з Австрії Карла Ландштейнера, який зробив відкриття – виявив, що у людини є різні групи крові.

Донорська кров – на вагу золота. Лише одна її доза може повернути до життя кількох пацієнтів. Безоплатна здача донорської крові або її компонентів є проявом безкорисливості, чуйності та милосердя.

На обліку у департаменті соціального захисту населення Сумської міської ради перебуває 763 донори, яким міська влада приділяє також увагу, надаючи за кошти громади додаткові соціальні гарантії. Так, у 2021 році для мешканців громади, які мають звання “Почесний донор України”, за рахунок коштів бюджету Сумської міської територіальної громади виплачується одноразова матеріальна допомога 763 донорам по 1 000 грн. Передбачені кошти для виплати грошової допомоги для компенсації вартості санаторно-курортного лікування в сумі 7,0 тис. грн. Пільговим проїздом у міському електротранспорті користуються 180 Почесних донорів України, на що в бюджеті тергромади передбачено 290,2 тис. грн., а 598 особам надається 25-відсоткова пільга на оплату житлово-комунальних послуг.

Шановні донори! Кожен із вас дарує надію тим, хто її потребує, додає їм сил у боротьбі з хворобами. Ваша небайдужість, самовідданість і бажання допомогти заслуговують на повагу. Бажаємо вам міцного здоров’я, щастя, благополуччя і родинної злагоди.