11 січня – найввічливіший день у році. Цього дня відмічається Всесвітній день «Дякую».
Свято було створено за ініціативи представників миротворчих спільнот і покликане нагадати людям про цінність хороших манер.
Психологи вірять, що якщо часто говорити «дякую», можна виробити хорошу звичку робити добрі вчинки. Це слово не тільки наповнює людину енергією, а й може втілити в реальність найбажаніші мрії. Також слово «дякую» покращує самопочуття. Відомо, що такі слова, як «дякую», іноді запросто можуть зняти депресивний стан і переконати людину в тому, що хороші вчинки – це те, чим потрібно займатися щодня.
Ми чудово розуміємо значення гарних манер, їх необхідність у повсякденному житті, але найчастіше ми висловлюємо подяку ніби мимохідь, не замислюючись про її значення. А між тим слова подяки мають дивовижні властивості, але вимовляти їх не можна, коли людина знаходиться в роздратованому стані. Психологи вважають, що слова вдячності – це знаки уваги, вони є усними «погладжуваннями» і здатні зігріти своїм теплом.
Тому не соромтеся, дякуйте! Подякуйте мамі або дружині за смачний сніданок, випадковому перехожому – за те, що притримав перед вами двері, колегу – за надану послугу. Як і в будь-якій справі – тут важлива практика. Чим частіше ви будете дякувати, тим більш вільно і щиро буде звучати ваше «ДЯКУЮ».