м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

1 жовтня – Міжнародний день людей похилого віку

1 жовтня в світі відзначають Міжнародний день людей похилого віку. Цей день відзначається з 1990 року відповідно до ініціативи Генеральної Асамблеї ООН. За міжнародною класифікацією, особою похилого віку вважається той, хто досяг 60 років. Досі в суспільстві є проблема упередженого ставлення до людей похилого віку, тому ця дата покликана привернути увагу до захисту прав літніх людей.

Департамент постійно проводить роботу щодо здійснення заходів із соціальної підтримки даної категорії осіб через державні та місцеві програми. Спільно з міськими об’єднаннями ветеранів, у рамках реалізації проектів із залучення фінансової підтримки з міського бюджету, постійно проводиться робота щодо привернення уваги до літніх людей, їх адаптації в суспільстві. Саме в цьому напрямку діє міська програма «Місто Суми – територія добра та милосердя», якою передбачені заходи щодо підтримки окремих категорій громадян.

З метою забезпечення ефективного здійснення права на соціальний захист, зокрема, для надання особам похилого віку можливості якомога довше залишатися повноцінними членами суспільства комунальною установою «Сумський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Берегиня» за координацією департаменту в цьому році проводиться низка загальноміських заходів, направлених на популяризацію нового напрямку в суспільстві – здорове та активне довголіття населення.

Наразі, в місті Суми проходить фестиваль літніх людей «Золотий вік – вік активного довголіття», завершальним етапом якого 2 жовтня відбудеться творче свято в приміщенні конгрес-центру СумДУ.

Міжнародний день людей похилого віку – це день особливої уваги до літніх людей, визнання заслуг у трудових справах, вихованні молодого покоління, вшанування їх подвигу в Другій світовій війні, висловлення подяки за активну участь у громадському житті міста, країни.