м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Змінено розміри державної допомоги – тимчасової допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів

Відповідно до внесених змін до Порядку призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме, тимчасова державна допомога призначатиметься з урахуванням матеріального стану сім’ї, у якій виховується дитина, в розмірі, що дорівнює різниці між 100% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Максимальний розмір тимчасової допомоги для дітей віком до 6 років становитиме – 2100 гривень, для дітей віком від 6 до 18 років – 2618 гривень.

Мінімальний розмір допомоги для дітей віком до 6 років становитиме 1050 гривень, для дітей віком від 6 до 18 років – 1309 гривень.

До цього тимчасова допомога призначалась як різниця між 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу.

Тимчасова допомога у підвищених розмірах надається починаючи з 1 січня 2022 року! У зв’язку з цим департаментом буде проведено з січня перерахунок розміру допомоги сім’ям, які її отримували у січні-травні 2022 року, з урахуванням виплачених сум цієї допомоги. Перерахунок буде проведено без додаткового звернення громадян.

Нагадуємо, тимчасова допомога призначається на дітей віком до 18 років у разі, коли:

  • відомості про одного з батьків (платника аліментів) внесено до Єдиного реєстру боржників у зв’язку з несплатою ним аліментів;
  • стосовно одного з батьків здійснюється кримінальне провадження або він перебуває на примусовому лікуванні, у місцях позбавлення волі, якого визнано в установленому порядку недієздатним, а також перебуває на строковій військовій службі;
  • місце проживання (перебування) одного з батьків не встановлено.

Для призначення тимчасової допомоги подаються:

  • заява за формою, затвердженою Мінсоцполітики);
  • копія свідоцтва про народження дитини;
  • декларація про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї).

Інформація про склад сім’ї заявника зазначається в декларації.

Додатково, залежно від підстав, на яких призначається тимчасова допомога, подаються такі документи:

  • рішення суду (виконавчий лист) про стягнення з одного з батьків аліментів на дитину; довідка державної виконавчої служби, що підтверджує факт несплати аліментів одним з батьків протягом шести місяців, що передують місяцю звернення;
  • довідка відповідної установи про здійснення стосовно одного з батьків кримінального провадження або про його перебування на примусовому лікуванні, у місцях позбавлення волі, визнання його в установленому порядку недієздатним, а також перебування на строковій військовій службі;
  • повідомлення органу внутрішніх справ про те, що місце проживання (перебування) одного з батьків дитини не встановлено.

Телефони для консультацій: 788 888 (багатоканальний), 050 407 81 99, 050 407 80 02