м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Забезпечуємо виконання державних та місцевих соціальних програм: підсумки роботи

Впродовж минулого тижня департаментом соціального захисту населення проводилась робота з реалізації завдань, визначених законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України у сфері надання субсидій, пільг, державних соціальних допомог, компенсацій, матеріально-побутового обслуговування осіб з інвалідністю і ветеранів, сфері соціально-трудових відносин та захисту сімей.

Найактуальнішим питанням було забезпечення організації прийому громадян з різних питань соціального захисту з дотриманням карантинних заходів.

У Громадській приймальні департаменту, на додаткових робочих місцях, які організовані для прийому громадян із питань оформлення житлової субсидії в приміщенні Міського єдиного інформаційно-розрахункового центру, Центрі учасників бойових дій та на віддаленому робочому місці департаменту по вулиці Охтирська, 11, прийнято 341 мешканця громади, 199 осіб з яких надали відповідні документи для оформлення різних видів соціальної допомоги та компенсацій (з початку року надано консультації 24 683 мешканцям, у 17 767 з яких прийнято документи).

Задля убезпечення мешканців громади та працівників департаменту від зараження коронавірусною інфекцією та її розповсюдженню, прийом документів та роз’яснювальна робота максимально проводиться дистанційно:

 • письмові звернення, заяви, документи залишаються в спеціальних скриньках, розташованих при вході в адміністративну будівлю (протягом звітного періоду залишено 580 пакетів документів, а з початку року громадянами надано до скриньок 34 569 пакетів документів);
 • за телефонами отримали роз’яснення 2 131 громадянин (з початку року надано вже понад 94 тисячі консультацій);
 • на виїзних прийомах у старостинських округах надано консультації 70 громадянам, у 40 прийняті документи для оформлення різних видів державної та місцевої допомоги;
 • спеціалістом департаменту, який здійснює прийом мешканців громади з питань надання послуг соціального характеру в приміщенні Центру надання адміністративних послуг у м. Суми, консультації отримали 123 особи, із яких 57 одночасно надали документи.

У загальному підсумку за звітний період департаментом надано 3 639 послуг соціального характеру (з початку року понад 179 тисяч), які стосувалися оформлення документів для призначення та виплати державної соціальної допомоги, матеріальної допомоги, надання пільг, компенсацій та житлової субсидії.

1 676 громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи І та ІІ категорії, перерахувана щомісячна компенсація за пільгове забезпечення продуктами харчування за жовтень 2021 року на 456,9 тис. гривень.

Опрацьовані 10 повідомлень про факти насильства в сім’ях відносно 9 осіб, із яких щодо 3 осіб насильство вчинялось неодноразово, а 6 – вперше. Так, двічі на цьому тижні вчинялось насильство братом, який зловживає алкогольними напоями, по відношенню до сестри, з початку року до вирішення конфліктів в цій родині представники поліції залучались вже 30 разів. Аналогічно через зловживання спиртними напоями вже вдруге з початку року вчинялось насильство сином щодо матері та онуком щодо бабусі. В 3 сім’ях насильство вчиняли чоловіки по відношенню до дружин через непорозуміння на побутовому підґрунті. В 3 сім’ях конфлікти врегульовано.

З постраждалими проведено роботу щодо з’ясування причин та обставин вчинення насильства, визначено види допомоги, якої вони потребують. Основна причина випадків насильства – це зловживання алкогольними напоями та на побутовому підґрунті.

Організовано та проведено в он-лайн режимі засідання міської комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам: розглянуто 18 справ стосовно призначення щомісячної адресної допомоги на проживання та інших видів соціальних допомог внутрішньо переміщеним особам (всього вже проведено 43 засідання, розглянуто 1 046 справ внутрішньо переміщених осіб). На фото – моменти проведення он-лайн засідання комісії: 

В межах наданих повноважень, департаментом виконуються програми Сумської міської територіальної громади соціального спрямування «Милосердя» та «Соціальна підтримка захисників України та членів їх сімей». Так, на минулому тижні:

 • комунальному підприємству «Електроавтотранс» відшкодовано витрати за пільгове перевезення окремих категорій громадян (89,2 тис. гривень). мешканцю територіальної громади, якому виповнилося 100 років, надано матеріальну допомогу до Дня народження, в розмірі 5 тисяч гривень.
 • 6-ти багатодітним сім’ям, діти з яких в 2021 році вступили до закладів вищої освіти, перераховано допомогу в розмірі прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку (13,9 тис. гривень).
 • двом мешканцям громади надано одноразову цільову матеріальну допомогу для проведення лікування та ремонту квартири (350 тис. гривень).
 • 6-ти військовослужбовцям, які проходять військову службу за контрактом у Збройних Силах України, надано одноразову матеріальну допомогу в розмірі 3 тис. гривень.
 • двом захисникам України, які отримали захворювання під час участі в АТО, надано одноразову матеріальну допомогу в розмірі 8 тисяч гривень.
 • сім’ї загиблого захисника України надано матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань в сумі 10 тис. гривень.
 • 12 учасникам антитерористичної операції, які були включені до списку, затвердженому рішенням Сумської міської ради в 2020 році, перераховано цільову допомогу для придбання житла в розмірі 350 тис. гривень.   

Підсумовуючи зазначаємо, що департамент соціального захисту населення Сумської міської ради забезпечує виконання державних та місцевих соціальних програм, надає мешканцям громади нагально необхідні соціальні послуги у повній мірі.