м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Забезпечення населення гуманітарною допомогою

Повномасштабне вторгнення російських військ в Україну докорінно змінило життя українців. Більшість громадян потребували підтримки та гуманітарної допомоги, а тому з введенням воєнного стану департаментом розпочато роботу у цьому напрямку. 

Починаючи з 24 лютого цього року до департаменту надійшло понад 7 тисяч запитів від громадян на отримання гуманітарної допомоги, а тому працівники департаменту мають здійснювати діяльність з отримання, розвантаження та видачі гуманітарної допомоги. 

Першочергово допомога надавалася найбільш вразливим верствам населення, а саме: одиноким та одинокопроживаючим особам похилого віку, особам з інвалідністю, малозабезпеченим сім’ям, які перебувають на обліку в департаменті, багатодітним сім’ям, сім’ям, в яких виховуються діти з інвалідністю, опікунам, під опікою яких перебувають недієздатні повнолітні особи, внутрішньо переміщеним особам. За сприяння Головного Гуманітарного штабу та Першого Сумського гуманітарного штабу більше  6 тисяч осіб були забезпечені наборами з продуктами харчування та засобами гігієни.

Одночасно, нові реалії життя, які спричинила військова агресія російської федерації, змусили сотні тисяч українців покинути власні домівки в пошуках безпечних місць для тимчасового проживання. На сьогодні з районів, де ведуться активні бойові дії, до Сумської МТГ починаючи 24 лютого перемістилися більше 14 тисяч громадян. Департаментом постійно здійснюється моніторинг потреб даних осіб. Завдяки співпраці з міжнародною організацією AVSI, яка реалізує свої проекти розвитку та надання гуманітарної допомоги в 38 країнах світу, маємо змогу забезпечити ВПО гуманітарною допомогою: вже видано 9220 продуктових наборів.

Також, продуктовими наборами забезпечено 254 членів сімей загиблих (померлих) Захисників України: по набору від гуманітарно-продовольчої організації World Central Kitchen (надані Першим Сумським гуманітарним штабом) та від міжнародної організації AVSI. Загальна кількість виданих наборів – 508. 

Крім цього видається допомога домогосподарствам громади, житло чи майно яких постраждало від ракетних ударів та артобстрілів. Продовольчими наборами, наданими міжнародною організацією AVSI, забезпечено 419 громадян (видано 500 наборів).

Питання організації роботи щодо забезпечення вразливих верств населення громади гуманітарною допомогою – одне з основних у роботі департаменту.  Вживаються всі заходи щодо розширення кола її отримувачів, а також налагодження співпраці з благодійниками.