Які доходи враховуються при розрахунку державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям?
26.01.2022
Роз’яснюємо, що право сім’ї на допомогу залежить не лише від доходів, але і від її майнового стану, зайнятості працездатних членів сім’ї та інших факторів. Малозабезпечена сім’я – сім’я, яка з поважних або не залежних від неї причин має середньомісячний сукупний дохід нижче прожиткового мінімуму для сім’ї.
При разрахунку державної соціальної допомоги до середньомісячного сукупного доходу включатиметься:
- розмір пільги на оплату житлово-комунальних послуг;
- заробітна плата;
- грошове забезпечення військовослужбовців;
- стипендії, пенсії, щомісячне довічне грошове утримання суддів у відставці;
- соціальні виплати, які призначаються структурним підрозділом з питань соціального захисту населення (але не включатиметься та допомога, для призначення якої обчислюється дохід);
- інші страхові виплати, які призначаються фондами соціального страхування;
- допомога по безробіттю, доходи від здачі житлового приміщення (будинку) або інших будов у найм або в оренду;
- грошові перекази, отримані із-за кордону;
- грошові виплати, які мають систематичний характер (оплата за аренду земельного паю тощо);
- доходи від підприємницької діяльності та іншої незалежної професійної діяльності (в тому числі адвокатської, нотаріальної, творчої);
- інші доходи, відомості про які отримано від Державної податкової служби, Пенсійного фонду України, а також доходи, які задекларовані заявником.
Для розрахунку допомоги враховується дохід, одержаний протягом 6 місяців – це 2 квартали, що перед місяцем звернення за призначенням допомоги. Якщо за призначенням державної соціальної допомоги звернутись у січні 2022 року, доходи враховуватимуться за IІ – IІІ квартали 2021 року (з 1 квітня по 30 вересня 2021 року).
Після закінчення строку виплати допомоги, її призначення на наступний термін здійснюється лише після подання нової заяви та декларації з необхідними документами.