м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Як студенту отримати довідку внутрішньо переміщеної особи

Законом України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» передбачено, що студенти, які здобували певний освітньо-кваліфікаційний рівень та мали реєстрацію місця проживання в гуртожитках, після зняття з реєстрації у випадку, якщо не бажають повернутися до попереднього місця проживання з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту чи тимчасової окупації, мають право на отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (надалі – довідка ВПО).

До прикладу: студент навчався в м. Cуми, але після зняття з реєстрації в гуртожитку не бажає повертатись до попереднього місця проживання в  м. Луганськ.

На отримання довідки також мають право студенти, учні професійно-технічних навчальних закладів, які перемістилися з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і  м. Севастополі, населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення.

Таким чином, студенти після отримання диплому та зняття з реєстрації в гуртожитку та ті, які є студентами на даний час, мають право отримати довідку ВПО та адресну допомогу на проживання (за наявності права на таку допомогу).

Для отримання довідки ВПО необхідно особисто звернутися із заявою про взяття на облік (форма затверджена Мінсоцполітики) до департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради (вул. Харківська, буд. 35).

Під час подання заяви пред’являється документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України.

Якщо у поданому документі відсутня відмітка про реєстрацію місця проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення, необхідно надати докази, що підтверджують факт проживання на цій території на день виникнення обставин (Луганська і Донецька області – 07.04.2014; АР Крим – 20.02.2014), що спричинили внутрішнє переміщення (наприклад: військовий квиток з відомостями щодо проходження військової служби, трудову книжку із записами про трудову діяльність, документ, що підтверджує право власності на рухоме або нерухоме майно, документ про освіту або довідку з місця навчання, медичні документи тощо).

Прийом внутрішньо переміщених осіб проводиться за попереднім записом за телефонами (в тому числі для консультацій):

  • багатоканальний номер:  788-888;
  • додаткові номери: 787-122, 787-123, 050-407-81-99.